rynek nieruchomości na wynajem

Firma Just Join IT w gronie Rezydentów nieruchomości inwestycyjnej Olivia Centre w Gdańsku

Bez tytułu
Firma Just Join IT w gronie Rezydentów nieruchomości inwestycyjnej Olivia Centre w Gdańsku. 

Just Join IT to największy portal z ofertami pracy dla branży IT w Polsce. Do spółki należą także portale RocketJobs.pl oraz Hello HR, dedykowane pracownikom biurowym i branży HR.

Poszukiwaliśmy miejsca, które będzie wpisywać się w wyjątkowy mindset Just Join IT. Kreatywność, buzująca energia, chęć do przełamywania schematów i misja dawania ludziom najlepszej pracy na świecie jest motorem napędowym naszego szybkiego rozwoju. Potrzebowaliśmy dużo przestrzeni do wspólnej pracy i spotkań nieformalnych oraz stworzenia własnego profesjonalnego studia wideo. Braliśmy pod uwagę kilka lokalizacji, ale gdy tylko odwiedziliśmy przestrzeń w Olivii, poczuliśmy wewnętrznie, że to jest to. Widok na morze i osiedle na Żabiance, gdzie Just Join IT stawiało pierwsze kroki jako startup, dodatkowo nas ujął – powiedział Mateusz Szcześniak, Operations Manager Just Join IT, koordynujący proces zmiany biura.

Firma zajmuje wyjątkowo reprezentacyjne 13. piętro w biurowcu Olivia Prime. To najnowszy budynek największego centrum biznesowego w Polsce, którego wiodącym motywem stylistycznym jest biofilia. Części wspólne budynku wypełniają rośliny, a ich głównym materiałem wykończeniowym jest drewno. Większość biur ma rozległe tarasy i loggie, nierzadko także wypełnione roślinnością.

Autorem projektu wnętrz jest Design Anatomy, pracownia architektów Olivia Centre, która wcześniej przygotowała szereg nagradzanych projektów wnętrz, m.in. tarasu widokowego na 32 piętrze Olivii Star, przestrzeń konferencyjną na 34 piętrze oraz ponad 100 tys. m.kw. przestrzeni biurowej. Biuro zostało zaprojektowane z myślą o połączeniu funkcjonalności, komfortu pracy oraz lekkiej, przyjaznej w odbiorze stylistyki wnętrza.  Weronika Budzyńska z Design Anatomy stworzyła projekt z myślą o wprowadzeniu spokojnej i sprzyjającej koncentracji atmosfery pracy przy uwzględnieniu zasad neuroróżnorodności.  Przestrzeń biurowa została doświetlona naturalnym światłem, dzięki czemu jest wyjątkowo przyjemna i lekka w odbiorze. Efekt ten wzmacniają jasne pastelowe kolory zastosowane w aranżacji wnętrza.  Przestrzenie do pracy zostały rozdzielone na mniejsze strefy poprzez wprowadzenie paneli akustycznych oraz pomieszczeń biurowych i salek spotkań.

Naszą obecność w Olivii oceniamy bardzo na plus – podkreśla Sandra Grzesiak, office managerka w Just Join IT.  Zmiana przestrzeni na większą, nowszą a przede wszystkim taką, gdzie wszyscy znajdujemy się na jednym piętrze, zdecydowanie lepiej wpływa na naszą pracę. Wystrój nowego biura jest bardzo ciepły i domowy, co cenią sobie nasi pracownicy. Całemu zespołowi Just Join IT i RocketJobs.pl bardzo podoba się nasza nowa przestrzeń. W biurze mamy np. drabinki do ćwiczeń, a dział sprzedaży nawet zorganizował zawody na największą liczbę podciągnięć. W części otwartej zaaranżowaliśmy przestrzeń z kanapami, stolikami i siedziskami, która sprawdza się w czasie naszych comiesięcznych spotkań ogólnofirmowych, jak i przy celebrowaniu sukcesów czy przy wspólnych wieczorach, gdy gramy w gry na konsoli i rzutniku. Dodatkowym atutem jest możliwość przychodzenia do biura ze zwierzętami, co nasi pracownicy bardzo doceniają i ze swoimi pupilami przychodzą dość często. Mamy swoich stałych bywalców np. uroczego pudla Kokosa.

Zaprojektowane przez Design Antomy salki konferencyjne zapewniają idealne warunki do efektywnej pracy. Panele, sufity akustyczne, wykładziny i meble są utrzymane w monochromatycznej kolorystyce, co sprzyja koncentracji i kreatywności. Dodatkowo zastosowanie witryn o tych samych kolorach, co wnętrza salek, dodaje charakteru i uzupełnia aranżacje biura.

Dodatkowy akcent stanowią neony zaprojektowane przez Just Join IT, nadające przestrzeni zindywidualizowany styl.

Just Join IT to jeden z barwniejszych i dynamiczniejszych zespołów, jakie ostatnio wprowadziły się do Olivii – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Zespół od początku obecności w naszym centrum jest bardzo widoczny w ogólnodostępnych przestrzeniach i inicjatywach społecznościowych naszego centrum. Piotr Nowosielski był jurorem w naszym konkursie Olivia Prize, w którym nagradzamy najlepsze inicjatywy firm z Olivii. Pracownicy często korzystają z licznych restauracji i siłowni, która pełni także przestrzeń integracji i budowania kontaktów. To bardzo zaangażowana i aktywna społeczność, która stanowi wartość dodaną dla naszego centrum.

Doceniamy kompleksowe podejście zespołu Olivii i zaangażowanie end-to-end, począwszy od projektu, przez prace inżynieryjne, po wykonawstwo. W każdym z obszarów eksperci działali profesjonalnie i spójnie, co bardzo ułatwiło proces zmiany biura – podsumował Mateusz Szcześniak z Just Join IT.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora