rynek nieruchomości na wynajem

Firma Imperial Brands Services wynajęła 1 600 m kw. powierzchni biurowej w krakowskiej nieruchomości inwestycyjnej V.Offices

V.Offices 2
Firma Imperial Brands Services wynajęła 1 600 m kw. powierzchni biurowej w krakowskiej nieruchomości inwestycyjnej V.Offices.

Do jednego z najbardziej ekologicznych budynków biurowych w Krakowie wprowadził się nowy najemca. Firma Imperial Brands Services podpisała umowę najmu blisko 1 600 m kw. powierzchni biurowej w nieruchomości inwestycyjnej V.Offices. W nowej lokalizacji będzie rozwijać globalne centrum usług, które odpowiada za działania finansowe koncernu. Obie strony wspierane były przez międzynarodowe firmy doradcze, przy czym właściciela obiektu, AFI Europe, reprezentowali eksperci z Knight Frank, a najemcę – CBRE.

Naszą wizją jest stworzenie prawdziwego centrum kompetencji skupiającego zespół ekspertów o specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin, takich jak finanse, IT czy analiza danych. Wraz z transformacją naszej firmy kształtujemy nowe sposoby pracy, wdrażamy i dopasowujemy nowe technologie, jednocześnie podnosząc umiejętności, a wszystko to w kierunku poprawy dokładności danych, jakości usług i wzrostu wydajności w całej organizacji. W krakowskiego centrum zatrudniamy już ponad 100 utalentowanych ekspertów i stale intensywnie się rozwijamy. Docelowo planujemy kilkukrotnie zwiększyć zatrudnienie. Nowe biuro w V.Offices spełnia nasze wysokie wymagania, zapewniając doskonałe warunki oraz inspirujące środowisko pracy.” mówi Edwin Bennaars, dyrektor ds. globalnych usług biznesowych w Imperial Brands Services Polska.

Cieszę się, że kolejny najemca docenił zielone rozwiązania oferowane przez V.Offices. Jesteśmy już na finiszu komercjalizacji budynku i nowa umowa dowodzi, że obrana przez nas strategia rozwoju była i jest właściwa. V.Offices uznawany jest za najbardziej zielony biurowiec w Polsce. Nasz obiekt oferuje szereg udogodnień oszczędzających energię i wodę, stawiając na odnawialne źródła energii i systemy odzysku ciepła, mocy oraz wilgoci z wentylacji i klimatyzacji. Jestem pewny, że nowi użytkownicy docenią również udogodnienia budynkowe dla rowerzystów, jak również chętnie korzystać będą z zielonego patio.” – komentuje Sebastian Kieć, CEO w AFI Europe Poland.

Kraków, który kojarzy się głównie z atrakcjami turystycznymi i historią jest przede wszystkim miastem z ogromnym potencjałem. W stolicy Małopolski działa aż 261 centrów usług wspólnych, w których zatrudnienie znalazło ponad 92 000 pracowników. Atuty w postaci bardzo dobrych uczelni oraz wykształconych absolwentów doceniają międzynarodowe koncerny. Chcąc zapewnić im, jak najlepsze warunki i środowisko pracy firmy wybierają biurowce gwarantujące komfort i bezpieczeństwo. V.Offices jest jednym z najlepszych adresów biurowych w Krakowie i jestem przekonana, że najemca szybko zadomowi się w nowym miejscu.” – dodaje Monika Sułdecka-Karaś, partner i dyrektor regionalna w Knight Frank.

Lokalizacja niezmiennie pozostaje jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę przez firmy przy wyborze nowego biura. Nasze badania pokazują jednak, że kwestia zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązań w budynkach stają się coraz bardziej istotne, już 55% badanych firm wskazuje ten element jako niezwykle ważny. To bardzo duża zmiana w stosunku do wyników badania z poprzednich lat, kiedy odpowiednio 44% i 37% respondentów wskazywało ten czynnik. Poszukując nowego biura dla naszego klienta opieraliśmy się na podobnych kryteriach. Bardzo istotny był komfort pracowników, zarówno pod względem dostępności budynku jak i jego funkcjonalności.”mówi Anastazja Berniak, zastępca dyrektora w krakowskim biurze CBRE.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora