rynek nieruchomości na wynajem

Firma GARBE Industrial Real Estate Poland weszła na polski rynek dokonując akwizycji obiektu produkcyjno-magazynowego we Wrocławiu

default

Firma GARBE Industrial Real Estate Poland weszła na rynek w Polsce dokonując akwizycji nowego, flagowego obiektu produkcyjno-magazynowego w stolicy Dolnego Śląska.

Firma GARBE Industrial Real Estate Poland  dokonała aktywizacji obiektu należącego do Hubergroup we Wrocławiu. Strony podpisały przedwstępną umowę kupna nowego obiektu w formule BTS. Nieruchomość liczy 22 tys. m kw. powierzchni, umowa została podpisana w ramach transakcji sprzedaży i najmu zwrotnego na okres 20 lat.
W transakcji sprzedającemu doradzała firma Savills, natomiast kupującemu – kancelaria Allen & Overy.

„Cieszymy się z zawarcia naszej pierwszej transakcji na polskim rynku w tak kluczowej i znanej lokalizacji. Planujemy prowadzić działalność we Wrocławiu i współpracować z firmą Hubergroup długofalowo” – mówi Martin Polák, Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w GARBE Industrial Real Estate.

 

„Zawarta transakcja sprzedaży i najmu zwrotnego (sale & leaseback) stanowi potwierdzenie, że Polska jest atrakcyjną i strategiczną lokalizacją do prowadzenia działalności operacyjnej, sprzedaży i dystrybucji” – mówi Łukasz Fromiński, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora