rynek nieruchomości na wynajem

Firma Arrow Capital Partners wynajmuje 3000 m kw. powierzchni komercyjnej w regionie Warszawy

Airport House Poland
Firma Arrow Capital Partners wynajmuje 3000 m kw. powierzchni komercyjnej w regionie Warszawy.

Firma Arrow Capital Partners, inwestor, deweloper i zarządca działający na rynkach nieruchomości w Europie oraz krajach Azji i Pacyfiku, sfinalizowała dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 3000 m kw. w obiektach logistycznych zlokalizowanych w regionie warszawskim. Obie transakcje dotyczą nieruchomości należących do funduszu Strategic Industrial Real Estate (SIRE), który jest wspólnym projektem firm Arrow i Cerberus.

W należącym do Arrow parku logistycznym Airport House, Castorama Polska – największa w Polsce sieć sklepów z branży dom i ogród – przedłużyła umowę najmu blisko 2000 m kw. na pięć lat, tj. do stycznia 2029 r.

Airport House składa się z dwóch budynków oferujących łącznie 8700 m kw. powierzchni logistycznej i strategicznie usytuowanych w odległości 9 km od centrum Warszawy. Dzięki bliskości Lotniska Chopina, regionalnych szlaków tranzytowych oraz węzła „Opacz” łączącego drogi ekspresowe S2 i S8, obiekt umożliwia bezpośredni dostęp do międzynarodowych hubów dystrybucyjnych.

Kompleks Airport House jest obecnie w pełni wynajęty, a część nieruchomości zajmuje Polski Bank Komórek Macierzystych – największa instytucja tego typu w Europie. Średni ważony okres najmu dla Airport House wynosi 10 lat.

Z kolei w znajdującym się w Ożarowie Mazowieckim Centrum Logistycznym Ożarów o powierzchni 12 500 m kw. międzynarodowa firma AST Supplies, która oferuje w sprzedaży materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych i komputerów, wynajęła moduł liczący 950 m kw. na pięć lat od grudnia 2023 r.

Centrum Logistyczne Ożarów zlokalizowane jest 15 km na zachód od centrum Warszawy, w sąsiedztwie sieci dróg regionalnych zapewniających dogodne połączenia transportowe do śródmieścia stolicy oraz całego regionu. Po sfinalizowaniu umowy najmu przez AST Supplies w obiekcie dostępny do wynajęcia jest tylko jeden moduł o powierzchni 2000 m kw.

Firma Arrow poniosła znaczne nakłady inwestycyjne na modernizację infrastruktury ekologicznej zarówno w kompleksie Airport House, jak i w Centrum Logistycznym Ożarów.

Podpisanie tych dwóch umów świadczy o utrzymującym się zainteresowaniu najemców obiektami logistycznymi w dobrych lokalizacjach, które zapewniają łatwy dostęp do gęsto zaludnionych ośrodków miejskich w Polsce i szerzej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – komentuje Robert Howe, Head of Real Estate Europe w Arrow Capital Partners

W transakcjach firmom Castorama Polska i AST Supplies doradzał Savills.

Rynek magazynowy w Warszawie i okolicach oferuje wiele możliwości, co oznacza, że firmy mogą mieć trudności w znalezieniu odpowiedniego magazynu w idealnej lokalizacji. Cieszę się, że dzięki bliskiej współpracy wszystkich zainteresowanych stron mogliśmy spełnić oczekiwania obu najemców w zakresie powierzchni magazynowej w tym regionie” – dodaje Małgorzata Papaj, dyrektor w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

Źródło: Arrow Capital Partners.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora