Z życia spółek

Deweloper Victoria Dom ustabilizował sprzedaż nieruchomości

mari-helin-tuominen-38313-unsplash
Deweloper Victoria Dom w trzecim kwartale br. zakontraktował sprzedaż 445 lokali.

Powyższy wynik oznacza 19% wzrost liczby zawartych umów, względem tego samego okresu poprzedniego roku. Narastająco przez pierwsze trzy kwartały tego roku zakontraktowanych zostało łącznie 970 mieszkań. To o 25% mniej niż przez pierwszych dziewięć miesięcy zeszłego roku, kiedy zawarto 1291 umów z nabywcami.
Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej.

Jesteśmy zadowoleni z wyników sprzedaży zrealizowanej w trzecim kwartale br. i z ostrożnym optymizmem patrzymy w przyszłość. Spadki kontraktacji z jakimi mieliśmy do czynienia od trzeciego kwartału zeszłego roku powoli wyhamowują. Generalnie na rynku widać oznaki stabilizacji, choć na niższym poziomie wolumetrycznym. Liczba osób pojawiających się ostatnio w naszych biurach jest podobna jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach tego roku – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.