Informacje dnia

Design biura – Reesco odpowiedzialne za projekt wykonawczy nowej siedziby Yope

Biuro Yope
Syrena Real Estate powierzyła Reesco Office, spółce należącej do Grupy Reesco, realizację kolejnego projektu – wykonanie fit-out’u w nowej siedzibie Yope w warszawskim centrum biznesowym HOP przy ul. Chmielnej. Najemca zyskał niepowtarzalne biuro o łącznej powierzchni 570 m kw., które poza swoją standardową rolą, stanowi także niezwykłe tło dla gamy produktowej polskiej marki kosmetycznej. Z uwagi na złożoną funkcjonalność, w projekcie zastosowano wiele nieszablonowych rozwiązań, dlatego mocno odbiega on od standardowych realizacji biurowych.

W zakresie wykonanych i zrealizowanych przez zespół Reesco Office prac znalazły się wyburzenie starej aranżacji wnętrza i wykonanie usługi fit-out zgodnie z wytycznymi projektantki Anny Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio. Podczas realizacji wizji architektonicznej istotne było uwzględnienie dodatkowej funkcji, jaką ma spełniać przestrzeń biurowa, a mianowicie – scenografii do sesji produktowych, dlatego jej wykonanie wymagało dużej precyzyjności. W toku realizacji tego projektu zespół Reesco odpowiadał m.in. za bieżącą współpracę z architektami, konsultowanie rozwiązań z firmami branżowymi w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu, monitorowanie terminów dostaw i szybkie reagowanie na zmiany wpływające na czas wykonania każdego z etapów.

– Projekt nowego biura Yope zawierał wiele dekoratorskich niuansów i nieszablonowych rozwiązań autorstwa duetu kreatywnego: architekt Ani Łoskiewicz oraz właścicielki marki, Karoliny Kuklińskiej-Kosowicz. Cyzelowanie detalu i doskonalenie projektu przez obie wymagało od nas dużego skupienia i dbałości o każdy detal oraz stałej komunikacji ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w projekt. Z uwagi na specyficzną funkcję realizowanej przestrzeni oraz zastosowanie w niej niekonwencjonalnych rozwiązań, takich jak dekoracje w formie chmur czy fal oraz glazurowe wykończenie stołu, niewątpliwie był to jeden z ciekawszych projektów fit-out’owych, które w ostatnim czasie realizowaliśmy – mówi Michał Kiersnowski, Sales Director, Office Department w Grupie Reesco.

mat.pras.