Informacje dnia

Biurowiec .KTW I w Katowicach niemal w pełni skomercjalizowany – pozostało niecałe 10 proc. wolnej powierzchni najmu

Biurowiec_.KTW_I_wynajęty_w_ponad_90_proc._Komercjalizacja_.KTW_II_w_toku_Fot._TDJ Estate
Biurowiec .KTW I w Katowicach zapełnia się – pozostało już tylko niecałe 10 proc. wolnej powierzchni najmu. Do grona najemców dołączył LUX MED, największy prywatny świadczeniodawca usług zdrowotnych w Polsce. Firma zajmie powierzchnię 952 m kw. na pierwszym piętrze budynku i będzie prowadzić działalność leczniczą. Uruchomienie placówki LUX MED zostało zaplanowane na początek przyszłego roku. Okres najmu określony w umowie to 10 lat.

Grupa LUX MED, należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej Bupa, jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce. Działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca kompleksowych usług medycznych dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Prowadzi 240 ogólnodostępnych centrów medycznych, ponad 2,6 tys. poradni partnerskich oraz ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny. Z usług sieci LUX MED korzysta 2,2 mln osób. Grupa oferuje swoim pacjentom opiekę ambulatoryjną, szpitalną i długoterminową oraz diagnostykę, rehabilitację i opiekę stomatologiczną. Do ich dyspozycji jest łącznie 7 tys. lekarzy różnych specjalizacji.

W Katowicach działają cztery centra medyczne LUX MED – znajdują się przy ul. Francuskiej, Karłowicza, Sokolskiej oraz Sowińskiego. Na początku 2021 r. Grupa uruchomi nową placówkę, a na jej lokalizację wybrała nowoczesny biurowiec .KTW I. Na pierwszym piętrze budynku, na powierzchni 952 m kw., znajdzie się 17 gabinetów lekarskich różnych specjalizacji.

– Już wkrótce nasi pacjenci będą mogli skorzystać tu z pomocy najlepszych specjalistów, wykonać wiele specjalistycznych badań w bardzo komfortowych warunkach i nowoczesnych przestrzeniach – mówi Paweł Szermer, Dyrektor Makroregionu Południe w Grupie LUX MED.

– LUX MED to firma z silną pozycją na rynku, o czym najlepiej świadczy poszerzanie sieci katowickich placówek medycznych w czasie panującej pandemii. Cieszymy się, że najemca dostrzegł nowoczesny charakter biurowca oraz szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, w efekcie czego nowe centrum medyczne powstanie właśnie w .KTW I. Obecność centrum medycznego będzie ułatwieniem nie tylko dla mieszkańców centralnej części Katowic, ale również dla pracowników biurowca, bywalców Strefy Kultury i mieszkańców pobliskiej Pierwszej Dzielnicy, doskonale uzupełniając przy tym dostępną ofertę usług – mówi Bartłomiej Solik, dyrektor operacyjny w TDJ Estate.

LUX MED to kolejna firma, która w ostatnim czasie wynajęła powierzchnię w .KTW I. Pod koniec czerwca na parterze został otwarty salon Miele, producenta wysokiej klasy sprzętu AGD, a na początku września, na poziomach +3 i +4, rozpoczęła działalność firma Sii Polska, lider usług IT i inżynierii w Polsce. Parter biurowca został już całkowicie zagospodarowany przez lokale usługowe, a w pozostałej części budynku pozostało ok. 2000 m kw. wolnej powierzchni. W transakcji doradzała agencja Colliers International wspierająca najemcę w negocjacjach.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora