rynek nieruchomości na wynajem

Biurowa nieruchomość inwestycyjna Warsaw UNIT z nowym najemcą

bd788dddcf74e768ba4b347a54d6209a
Biurowa nieruchomość inwestycyjna Warsaw UNIT z nowym najemcą.
Jeszcze w 2023 roku na 22. piętrze wieżowca zlokalizowanego przy rondzie Daszyńskiego swoją siedzibę otworzy firma RWE Renewables. Jest to wiodący inwestor w odnawialne źródła energii w Polsce.
Nowy najemca warszawskiego biurowca zaaranżuje na swoje nowe biuro w Warsaw UNIT przestrzeń o powierzchni prawie 1600 mkw. Umowa najmu z Ghelamco, inwestorem i właścicielem obiektu, podpisana została na okres 5-ciu lat.

Najwyższej klasy biura, realizowane w zgodzie z ESG, przyciągają międzynarodowe przedsiębiorstwa, dla których – podobnie jak dla Ghelamco – niezwykle istotne są kwestie związane z troską o środowisko oraz dobrostanem pracowników. Gratuluję grupie RWE Renewables wyboru Warsaw UNIT, który jest dziś jednym z najbardziej energooszczędnych, niskoemisyjnych i zaawansowanych technologicznie biurowców w tej części Europy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Jako firma intensywnie napędzająca rozwój energetyki odnawialnej w Polsce, cieszymy się, że wprowadzimy się do tego przyjaznego środowisku, a jednocześnie nowoczesnego budynku. Kluczowym czynnikiem przy naszej decyzji był fakt, że Warsaw Unit jest w 100% zasilany zieloną energią elektryczną – mówi Robert Macias, członek zarządu RWE Renewables Polska Sp. z o.o.

RWE Renewables to czołowy inwestor strategiczny w odnawialne źródła energii. Przedsiębiorstwo rozwija, buduje i obsługuje lądowe oraz morskie farmy wiatrowe i słoneczne. Grupa działa w Polsce od 2007 roku stając się w tym czasie jednym z liderów rynku. Krajowy zespół składa się obecnie z blisko 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników, zlokalizowanych w kilku biurach w Polsce, w tym w Szczecinie, Gdyni, Słupsku, Inowrocławiu, Rzeszowie, Łodzi i Warszawie.
RWE Renewables w procesie najmu powierzchni biurowej w Warsaw UNT wspierała ITRA Polska.
mat.pras.

nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora