rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Apsys Polska wkracza na nowe rynki z projektami mieszkaniowymi

dan-gold-220226-unsplash
Idea tworzenia przez Apsys Polska hybrydowych projektów łączących wiele funkcji staje się faktem. Po rynku nieruchomości komercyjnych, na którym Apsys Polska od lat plasuje się na pozycji lidera, firma kontynuuje rozwój, debiutując na rynku mieszkaniowym. Spółka kupiła nieruchomość na warszawskim Mokotowie i we współpracy z doświadczonym deweloperem rozpoczęła prace nad realizacją pierwszej inwestycji mieszkaniowej.

„Cieszy nas, że poszerzając zakres działań Apsys Polska o rynek mieszkaniowy, będziemy odpowiedzialni za dostarczenie naszym klientom rozwiązań w trzech najważniejszych społecznie obszarach. Galerie handlowe, dzięki szerokiej ofercie pozahandlowej, stają się aktualnie trzecim co do ważności miejscem w naszym codziennym życiu. Wchodząc na rynek powierzchni biurowych, co w najbliższym czasie planujemy, stajemy się odpowiedzialni również za tzw. drugie miejsce. Jesteśmy gotowi, by podjąć wyzwanie i odpowiadać również za to pierwsze, najważniejsze miejsce, jakim jest dom” – deklaruje Benoît Charles, President & CEO Apsys Polska.

Inwestycja na południowym Mokotowie, w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, jest pierwszą tego typu inwestycją spółki. Stąd decyzja o współpracy joint venture z doświadczonym deweloperem, specjalizującym się w segmencie mieszkaniowym. Na terenie działki o powierzchni prawie 4 000 metrów kw., położonej w pobliżu Toru wyścigów konnych Służewiec, Apsys planuje budowę dwóch apartamentowców o podwyższonym standardzie. Będą to 5-kondygnacyjne obiekty, w których znajdzie się ok. 100 mieszkań. Teren inwestycji zostanie zagospodarowany w sposób innowacyjny, zgodnie z motto Apsys o tworzeniu miejsc unikalnych, które są zarówno funkcjonalne, jak i w harmonijny sposób wpisują się w miejską tkankę i charakter okolicy. Projektowane rozwiązania mają na celu uczynić inwestycję zrównoważoną środowiskowo, a także przyjazną wszystkim użytkownikom (stąd na przykład windy zjeżdżające na poziom hali garażowej).

Dla inwestycji przy ul. Bartłomieja 2 opracowana została już koncepcja funkcjonalna i architektoniczna. Planowo inwestycja ma zostać oddana do użytku w grudniu 2021 roku.