Z życia spółek

Udane pierwsze półrocze firmy Atlas Ward Polska

ben-rosett-10614-unsplash

Atlas Ward Polska – lider generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce – podsumowuje dwa pierwsze kwartały 2023 roku, zaliczając je do udanych. To udane półrocze dla tej spółki, która oddała w tym czasie w ręce inwestorów 15 kompleksów logistycznych i przemysłowych o łącznej powierzchni prawie 300 tys. m2. Wszystkie zostały wybudowane w modelu BIM, zgodnie z przyjętym harmonogramem i rygorystycznymi normami zrównoważonego rozwoju.

W pierwszym kwartale 2023 r. segment związany z budową obiektów przemysłowo-magazynowych, odnotował wzrost o 21,5% (dane: Spectis). Ten okres był także wyjątkowo udany dla Atlas Ward Polska, który – zgodnie z harmonogramem – zakończył 15 inwestycji w wielu regionach Polski. Zrealizowane w tym czasie inwestycje to głównie projekty logistyczne oraz produkcyjno-magazynowe. Niemal połowa z nich została uhonorowana certyfikatem BREEAM. Portfel zrealizowanych projektów Atlas Ward Polska rozrósł się o kolejne 300 tys. m2, a łącznie przez 25 lat działalności 5,5 mln m2. czyli 500 hektarów.

Inspiruje nas zmiana świata budowlanego, która możliwa jest głównie dzięki stosowaniu rozwiązań cyfrowych. Klienci widzą, że hołdujemy tej zasadzie i to z pewnością jeden z powodów, dla którego wracają do nas z kolejnymi inwestycjami. Ponadto, nasze doświadczenie w budowie obiektów logistycznych, produkcyjnych i magazynowych, a także stabilna pozycja rynkowa sprawia, że jesteśmy generalnym wykonawcą pierwszego wyboru dla liderów w swoich branżach – mówi Mariusz Górecki, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Atlas Ward Polska.

Źródło: Atlas Ward Polska.