rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Silesia City Center zostanie sprzedana za 412 mln euro

Galeria handlowa Silesia City Center w Katowicach zostanie sprzedana przez Immofinanz Group na rzecz konsorcjum, któremu przewodzi Allianz za 412 mln euro.
„Cena nabycia przekracza wartość bilansową. Transakcja jest przedmiotem akceptacji przez UOKiK i może zostać sfinalizowana we wrześniu 2013″ – czytamy w komunikacie.

Silesia City Center jak podkreśla prezes Immofinanz Eduard Zehetner – to jeden z największych sukcesów Immofinanz. Galeria jest wynajęta w 100% i należy do czołowej piątki w Polsce.
„Transakcja potwierdza nasze wyceny we wschodniej Europie” – powiedział Zehetner, cytowany w komunikacie.

W komunikacie zaznaczono, że rynek polski i moskiewski mają największy potencjał rozwoju dla wysokiej jakości centrów handlowych. „To potwierdza decyzję Immofinanz o realizacji galerii Tarasy Zamkowe w Lublinie” – podano w informacji.

Galeria w Katowicach to 86 tys. m2 powierzchni i 300 sklepów. Prezes Immofinanz Eduard Zehetner mówił podczas majowego debiutu spółki na GPW, że Immofinanz rok rocznie stara się sprzedawać projekty o wartości ok. 500 mln euro i te pieniądze przeznaczać na nowe inwestycje.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest 439. spółką notowaną na głównym rynku (od 7 maja 2012 r.) oraz 5. debiutem na tym rynku w 2013 roku. Jak podaje giełda, jest to także 53. zagraniczną spółką notowaną na GPW i 2. zagraniczną spółką, która w tym roku wprowadza swoje akcje na warszawską giełdę. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

Źródło: ISBnews
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora