Informacje dnia

Resolution Property i Zeus Capital Management finalizują pierwszą wspólną dużą transakcję zakupu kompleksu biurowego w Bukareszcie

Floreasca Park (1)
Resolution Property i Zeus Capital Management nabyły niedawno Floreasca Park, kompleks biurowy o powierzchni ponad 40 000 m2 w sercu biznesowej części Bukaresztu. Nieruchomość została sprzedana spółce joint venture przez fundusz zarządzany przez GLL Real Estate Partners GMBH (członek Macquarie Group).

Floreasca Park to pierwsza inwestycja Resolution w Rumunii i piąta inwestycja Zeusa na rynku nieruchomości w Bukareszcie, który jest pierwszą wspólną transakcją spółki joint venture pomiędzy dwoma wiodącymi firmami inwestycyjnymi i zarządzającymi aktywami nieruchomości.

Ten wysokiej jakości budynek biurowy znajduje się w tętniącej życiem dzielnicy Floreasca-Barbu Vacarescu, jednej z najbardziej popularnych dzielnic biznesowych Bukaresztu, często nazywanej również „Nowym CBD”. Nieruchomość składa się z dwóch nowoczesnych biurowców klasy A połączonych podziemnym parkingiem na 586 samochodów. Głównym najemcą kompleksu jest firma Oracle, wśród pozostałych należy wyróżnić: Kellogg’s, BASF, Saint-Gobain, Ursus Breweries i ENI. Nieruchomość jest doskonale skomunikowana i oferuje szereg udogodnień dla najemców, w tym kawiarnię i oddział banku.

Kompleks spełnia również wysokie standardy zrównoważonego rozwoju dzięki wdrożeniu rozwiązań technologicznych polegającym na odzyskiwaniu wody i ciepła, naturalnym chłodzeniu w nocy przez cyfrowy system regulacji okien, zastosowaniu gruntowych pomp ciepła i wykorzystaniu wody gruntowej do systemów chłodzenia.

Scott O’Donnell, Resolution Property, skomentował:

„Pomimo zmieniających się trendów i sposobów pracy, popyt na dobrze zlokalizowane, nowocześnie zaprojektowane biura w centralnych dzielnicach biznesowych nie będzie malał. Jesteśmy podekscytowani tym, w jaki sposób wciąż rozwija się rynek nieruchomości a my od lat dotrzymujemy kroku tym zmianom. Z niecierpliwością czekamy na to, aby zakup Floreasca Park stał się kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii inwestycyjnej w Rumunii i Europie Środkowo-Wschodniej”.

Stelios Zavvos, prezes i dyrektor generalny Zeus Capital Management, powiedział:

„Cieszymy się, że możemy sfinalizować zakup tego prestiżowego kompleksu biurowego, który jest kolejnym etapem w realizacji naszego programu inwestycyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. To już piąta transakcja naszej platformy inwestycyjnej celującej w najlepsze nieruchomości komercyjne w regionie. Jesteśmy przekonani, że ten wiodący na obiecującym rynku biurowym w Bukareszcie projekt, przyniesie naszym inwestorom wyjątkowo dobre wyniki”.

Kupującym doradzali Kinstellar, Knight Frank, Ernst & Young i Sentient. Transakcja zostało sfinansowana przez Erste Bank. GLL Real Estate Partners korzystało z doradztwa: PeliPartners, Cushman & Wakefield Echinox i Portland Trust jako zarządcy nieruchomości.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora