rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Prologis wybuduje nieruchomość inwestycyjną o pow. 11 500 m2 dla InPost w Rudzie Śląskiej

Prologis Park Building
Prologis wybuduje nieruchomość inwestycyjną o powierzchni 11 500 m2 dla InPost w Rudzie Śląskiej.

Dynamiczny rozwój InPost wymaga zapewnienia odpowiedniej infrastruktury logistycznej. Dlatego firma zdecydowała się na powierzenie Prologis budowy obiektu magazynowo – biurowego na miarę (typy BTS – build-to-suit) o powierzchni 11 500 m2 na terenie Prologis Park Ruda Śląska. InPost wprowadzi się do budynku DC3 we wrześniu 2024 roku. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja Cushman & Wakefield pod czujnym okiem Kamila Żacha, Associate i Key Account Executive w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych.

„Obecnie Klienci mogą korzystać z ponad 22 000 maszyn Paczkomat® w Polsce, a co ważne, ponad 98% przesyłek jest dostarczanych już następnego dnia po nadaniu. Tak ogromna skala działalności wymaga doskonałości operacyjnej i współpracy z profesjonalnymi partnerami. Dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć Prologis budowę magazynu i biura zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami i wymaganiami, w lokalizacji, która doskonale uzupełnia nasz łańcuch dostaw” – mówi Michał Wróbel, Dyrektor Pionu Operacji Kurierskich InPost.

Prologis Park Ruda Śląska to park logistyczny wybudowany na terenie poprzemysłowym. Dzięki doskonałej lokalizacji – zaledwie 9 km od centrum Katowic, w pobliżu autostrady A4 (Niemcy-Wrocław-Katowice-Kraków) i 10 km od autostrady A1 (Gdańsk-Katowice), zapewnia sprawną dystrybucję towarów zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

„Od początku współpracy można było dostrzec wzajemne zaangażowanie, a całość procesu podpisania umowy była przeprowadzona w bardzo pozytywnej atmosferze! Niezwykle cieszę się, że InPost zaufał Prologis i znalazł swoje miejsce w Rudzie Śląskiej.” – mówi Katarzyna Nobis, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Źródło: Prologis.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora