Z życia spółek

Profesjonalny pośrednik kluczem do sukcesu sprzedaży nieruchomości

ben-rosett-10614-unsplash
Profesjonalny pośrednik stanowi klucz do sukcesu przy sprzedaży nieruchomości. Mowa tu zarówno o nieruchomościach komercyjnych, jak i tych o charakterze mieszkalnym. Pośrednik nie tylko posłuży właścicielowi nieruchomości rzetelnymi informacjami na temat bieżącej sytuacji na rynku, ale również doradzi i pomoże w procesie negocjacji z potencjalnym kupującym.

Spis treści:
Wybór odpowiedniego pośrednika do sprzedaży nieruchomości
Jak Cię widzą…
Jakie cechy powinien posiadać rzetelny pośrednik nieruchomości?
Dobry pośrednik pomoże w sprzedaży nieruchomości
Co się dzieje na rynku nieruchomości?
Terminowość i rzetelność kluczem do efektywnej sprzedaży nieruchomości
Promocja nieruchomości jest ważna
Pośrednik jako wizytówka firmy

Codziennie na rynku nieruchomości w Polsce przybywa ofert sprzedaży nieruchomości. Tyczy się to wszystkich segmentów rynku, od nieruchomości komercyjnych, po nieruchomości o charakterze mieszkalnym. Droga od podjęcia decyzji o sprzedaży nieruchomości komercyjnej lub mieszkalnej do zawarcia transakcji z jej przyszłym właścicielem, jest niejednokrotnie długim procesem. Żeby możliwie maksymalnie skrócić czas potrzebny na sprzedanie nieruchomości, warto skorzystać z usług profesjonalnego pośrednika ds. nieruchomości. Przy jego wsparciu właściciel nieruchomości, tj. sprzedający, ma szansę nie tylko szybciej sprzedać obiekt, ale i uzyskać za niego wyższą cenę.

Wybór odpowiedniego pośrednika do sprzedaży nieruchomości

Na rynku dostępnych jest wiele biur nieruchomości, świadczących usługi pośrednictwa w sprzedaży. Bardzo istotny jest z punktu widzenia sprzedającego wybór odpowiedniego pośrednika, do sprzedaży jego nieruchomości. Z pewnością bowiem jeśli właścicielowi obiektu zależy na sprawnej sprzedaży mieszkania, domu, czy nieruchomości komercyjnej jak hotel czy magazyn, warto skorzystać z usług profesjonalisty zorientowanego w sytuacji na rynku.

Jak Cię widzą…

Podstawową cechą dobrego pośrednika ds. sprzedaży nieruchomości jest nienaganna prezencja i wysoka kultura osobista. Pośrednik jest oficjalnym przedstawicielem właściciela sprzedawanej nieruchomości i reprezentuje do podczas rozmów i spotkań negocjacyjnych. Z tego względu powinien on postawą i zachowaniem prezentować najwyższy, profesjonalny poziom. Odpowiedni strój biznesowy a także kulturalny styl wypowiedzi to podstawa do zbudowania dobrego wrażenia i zbudowania zaufania strony kupującej. W efekcie może się to przełożyć się na dopięcie transakcji sprzedaży nieruchomości.

Jakie cechy powinien posiadać rzetelny pośrednik nieruchomości?

Podejmując decyzję o współpracy z biurem nieruchomości, właściciel obiektu powinien wziąć pod lupę opinie o biurze nieruchomości. Najłatwiej zrobić to za pomocą Internetu. Na wielu forach można znaleźć opinie na temat poszczególnych biur nieruchomości i konkretnych pośredników. Uzyskanie takie wiedzy z pewnością pomoże właścicielowi sprzedawanej nieruchomości wyłonić biuro godne uwagi. Następnie konieczne będzie odwiedzenie biura nieruchomości i spotkanie z jego pracownikami. Podczas rozmowy właściciel sprzedawanej nieruchomości będzie mógł samodzielnie ocenić, czy dany pośrednik nieruchomości jest osobą rzetelną, oraz czy posiada dostateczną wiedzę oraz doświadczenie, aby z sukcesem pośredniczyć w sprzedaży jego nieruchomości. Co istotne, właściciel obiektu będzie również mógł podczas takiego spotkania ocenić, czy dobrze rozmawia mu się z danym pośrednikiem. Wbrew pozorom płynna i swobodna komunikacja jest kluczowym elementem efektywnej sprzedaży nieruchomości. Pośrednik będzie bowiem w stałym kontakcie z właścicielem nieruchomości podczas całego procesu sprzedaży obiektu.

Dobry pośrednik pomoże w sprzedaży nieruchomości

Na jakie cechy pośrednika właściciel nieruchomości wystawionej na sprzedaż powinien zwrócić uwagę? Przede wszystkim dobry pośrednik nieruchomości powinien być osobą komunikatywną. Otwartość w kontakcie, szczerość oraz umiejętność zaciekawienia potencjalnego kupującego zaletami nieruchomości są bardzo ważną kwestią.

Ponadto pośrednik ds. Sprzedaży nieruchomości powinien być osobą kompetentną, czyli posiadająca fachową i aktualną wiedzę z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Dobry pośrednik powinien zapewnić też swojego klienta, że zarówno umowy, dokumenty, jak i sam sposób prezentowania nieruchomości wystawionej na sprzedaż będą przebiegać na najwyższym poziomie i w zgodzie z zasadami zawodowymi.

biznesman

Co się dzieje na rynku nieruchomości?

Zazwyczaj osoby, które wystawiają nieruchomość na sprzedaż, nie są dostatecznie zorientowane w bieżącej sytuacji na rynku. Dotyczy to zarówno rynku komercyjnego, jak i sektora mieszkaniowego.

Aktualna wiedza na temat bieżącej sytuacji na rynku nieruchomości to coś, co powinno cechować każdego dobrego pośrednika ds. sprzedaży nieruchomości. Osoba taka będzie mogła udzielić swojemu klientowi, tj. sprzedającemu, cenne wskazówki na przykład w odniesieniu do oczekiwanej ceny za metr kwadratowy nieruchomości lub jej standardu. Czasami pośrednik może zasugerować nieznaczne doinwestowanie sprzedawanej nieruchomości, aby w rezultacie osiągnąć za jej sprzedaż jeszcze wyższą niż oczekiwaną na początku cenę transakcyjną. Czasem szybki remont lub odświeżenie wnętrz przyczynią się nie tylko do osiągnięcia wyższej ceny końcowej, ale także okażą się pomocne w szybszym znalezieniu nabywcy.

Terminowość i rzetelność kluczem do efektywnej sprzedaży nieruchomości
Rzetelność i terminowość powinny być cechami charakterystycznymi dla każdego dobrego pośrednika ds. sprzedaży nieruchomości. Bardzo ważne jest bowiem dotrzymywanie ustalonych terminów i wywiązywanie się z zaplanowanych działań. Pośrednik powinien być w stałym kontakcie z właścicielem sprzedawanej nieruchomości. Powinien informować go o zainteresowaniu ofertą, planowanych spotkaniach z potencjalnymi klientami, zmianie średnich cen na rynku itp. Dzięki temu klient pośrednika będzie spokojny o to, że jego nieruchomość jest w dobrych rękach, a on sam będzie mógł w całości poświęcić się prywatnym sprawom, z pominięciem zajmowania się sprzedażą nieruchomości.

Promocja nieruchomości jest ważna
Odpowiednia promocja sprzedawanej nieruchomości jest bardzo istotna. Jeśli pośrednik jest otwarty na nowoczesne techniki sprzedaży, a także wie jak uzyskać dobrą cenę za dodatkowe formy promocji nieruchomości, to stanowi to dodatkowy plus dla jej właściciela. Dobry pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien cały czas edukować się w formach promocji nieruchomości, aby wiedzieć, jak skutecznie wyróżniać oferty swoich klientów na rynku sprzedaży. W obecnych czasach ogłaszanie się w prasie drukowanej nie jest już tak efektowne jak dawniej. Obecnie rządzi Internet, za pomocą którego nieruchomość może być promowane w różnej formie, czy to poprzez ogłoszenia na portalach poświęconych sprzedaży nieruchomości, czy poprzez wykupienie bardziej spersonalizowanych usług, jak baner czy artykuł sponsorowany. Pośrednik powinien stosować równocześnie kilka firm promocji, aby zapewnić swojemu klientowi i jego nieruchomości możliwość dotarcia do jak najszerszego grona osób poszukujących obiektu na zakup.

Pośrednik jako wizytówka firmy
Przy sprzedaży nieruchomości komercyjnych korzystanie z usług pośrednika ds. nieruchomości jest już standardem. Osoba taka stanowi dla firmy będącej właścicielem sprzedawanego obiektu profesjonalną wizytówkę. Co więcej, dzięki korzystaniu z usług pośrednika, sprzedający oszczędza czas, który normalnie musiałby poświęcić na negocjacje z potencjalnym kupującym. Współpraca pomiędzy właścicielem nieruchomości wystawionej na sprzedaż a profesjonalnym pośrednikiem ds. nieruchomości, może stanowić idealne połączenie w drodze do szybkiej sprzedaży nieruchomości w dobrej cenie.

Redakcja
Komercja24.pl