Informacje dnia

Podsumowanie specjalnej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

christian-fregnan-339342-unsplash

Dobiegła końca specjalna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Z powodu ograniczeń wywołanych pandemią, organizatorzy zaproponowali hybrydowe połączenie oraz alternatywną formułę spotkań online, na których poruszane były istotne dla przedsiębiorców kwestie. Tegoroczna specjalna edycja pod hasłem Back to Business była zorientowana na pomoc w zrozumieniu nowej rzeczywistości wywołanej pandemią. Łącznie w organizowanych spotkaniach wzięło udział 11,5 tys. uczestników. Na jedynej w Polsce platformie spotkań B2B online do bezpłatnego networkingu przedsiębiorców, której pomysłodawcą jest EKMŚP, a organizatorem Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, odbyło się blisko 70 spotkań, w których uczestniczyli właściciele firm z 17 krajów.

W ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw zorganizowano cztery konferencje, które koncentrowały się na rozmowach o przywróceniu łańcucha dostaw, zadbania o dalszy rozwój gospodarki oraz przekazanie niezbędnej wiedzy, dzięki, której przedsiębiorcy będą mogli efektywniej prowadzić swoje firmy, w tak trudnych czasach. Tegoroczny kongres, mimo specyficznych warunków i zmienionej formuły, przyciągnął rekordową liczbę uczestników – łącznie wzięło w nim udział 11,5 tys. osób – o 3,5 tys. więcej niż w zeszłorocznej edycji.

W czasie czterech wydarzeń zorganizowanych w ramach EKMŚP eksperci zaprezentowali dobre, sprawdzone praktyki biznesowe oraz wiele ciekawych rozwiązań i narzędzi, które mogą wesprzeć przedsiębiorców. Nowa rzeczywistość istotnie wpłynęła na biznes i gospodarkę, pojawiły się nowe wyzwania, którym nie wszystkim udało się sprostać. Jedną z propozycji przedstawionych przez organizatorów kongresu jest Centrum Wsparcia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom dotkniętym koronawirusem w odnalezieniu się w nowej sytuacji i utrzymaniu na rynku.

 

Organizatorzy już dziś zapowiadają 10, jubileuszową edycję kongresu, która odbędzie się jesienią 2021 roku i planowana jest jak tegoroczna w formule hybrydowej.

ORGANIZATOR
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
WSPÓŁGOSPODARZE:
Województwo Śląskie, InSilesia, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasta Katowice
WSPÓŁORGANIZATOR:
Politechnika Śląska
BIZNESOWI PARTNERZY STRATEGICZNI:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kotły Elektrodowe ECO POWER

mat.pras.