Informacje dnia

Panele sufitowe imitujące drewno do wnętrz nieruchomości od Knauf Ceiling Solutions

KCS_VARIOLINE Wood Diagonal
Drewno, czyli materiał od wieków ceniony za swoją naturalność i ciepło, odgrywa kluczową rolę w nowoczesnym projektowaniu wnętrz. Łącząc estetykę drewna ze współczesnymi wymaganiami architektów i normami budowlanymi, Knauf Ceiling Solutions wprowadza linię produktów imitujących drewno, WOOD DESIGN.

Nowe panele sufitowe nie tylko odwzorowują naturalne piękno drewna, ale także wspierają tworzenie przestrzeni sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu. Produkty wykonane są z myślą o minimalnym wpływie na środowisko, a także posiadają ekologiczne certyfikaty, takie jak +INDOOR AIR COMFORT.

Współczesne projekty wnętrz w coraz większym stopniu skupiają się nie tylko na estetycznych aspektach sufitów, ale także na ich właściwościach i korzyściach dla użytkowników. Aby sprostać wysokim wymaganiom i równocześnie podkreślić trend związany z naturalnymi materiałami oraz harmonią z naturą, firma Knauf Ceiling Solutions zdecydowała się udostępnić nową kolekcję paneli imitujących drewno – WOOD DESIGN.

– Inspiracja naturą to jeden z fundamentów nowej kolekcji. Sufity imitujące drewno nie tylko odwzorowują piękno tego naturalnego materiału, ale także promują zdrowe środowisko pracy i życia. Chcemy w ten sposób dać architektom narzędzie do tworzenia przestrzeni sprzyjających zarówno pracy, jak i relaksowi. – powiedziała Sylwia Rudnicka, menadżerka ds. marketingu i komunikacji na Europę Wschodnią w Knauf Ceiling Solutions.

Nowa kolekcja obejmuje szeroką gamę produktów, takich jak DESIGNBOARD Wood, DESIGNLINE Wood oraz VARIOLINE Wood, VARIOLINE Wood Diagonal oraz METAL Wood Effect, które umożliwiają architektom kreowanie unikalnych projektów, podkreślając indywidualny charakter każdego pomieszczenia.

Źródło: Knauf Ceiling Solutions.