rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Ofert garaży na sprzedaż jest niewiele. Czy warto brać udział w wyścigu po zakup?

thong-vo-2482-unsplash
Ofert garaży na sprzedaż na terenie całej Polski jest stosunkowo niewiele. Czy warto brać udział w wyścigu po zakup tego rodzaju nieruchomości? Jak się okazuje, garaż może stanowić bardzo przydatną przestrzeń, która służyć będzie właścicielowi nie tylko do bezpiecznego przechowywania pojazdu. To także dobry sposób na lokatę kapitału, z opcją jego pomnożenia w przyszłości.

Spis treści:
Garaży na sprzedaż na rynku jest niewiele
Garaże w inwestycjach mieszkaniowych oraz wolnostojące
Miejsce nie tylko do parkowania pojazdu
Garaż jako inwestycja
Pośrednik w obrocie nieruchomościami pomoże w poszukiwaniach garażu
Oferty garaży na sprzedaż

Garaży na sprzedaż na rynku jest niewiele

Garaże stanowią na polskim rynku nieruchomości pożądany towar. O ile w ramach osiedli mieszkalnych można kupić niekiedy wolne miejsca parkingowe w garażach podziemnych, o tyle o garaże wolnostojące jest naprawdę dużo trudniej. Obiekty tego rodzaju są obecnie rzadko budowane. Kiedyś popularne było stawianie szeregowego budynku garażowego zlokalizowanego blisko inwestycji mieszkaniowej. Obecnie, z uwagi na koszty budowy oraz brak odpowiedniej ilości miejsca na realizację tego typu projektu, nowe garaże wolnostojące można spotkać już niemal tylko na prywatnych posesjach, przy domach.

Garaże w inwestycjach mieszkaniowych oraz wolnostojące

Garaże zlokalizowane w inwestycjach mieszkaniowych to tak naprawdę wykupione na własność konkretne miejsca parkingowe. Często przynależą do nich komórki lokatorskie, dzięki czemu ich właściciele zyskują dodatkową przestrzeń do przechowywania potrzebnych, a rzadko używanych rzeczy. Komórki lokatorskie nadają się również doskonale do przechowywania chemii samochodowej, zapasowych opon itp.
Garaży wolnostojących jest dużo mniej. Najczęściej można na nie trafić na terenie starszych osiedli. Niekiedy są również sprzedawane przez prywatne osoby. Niekiedy osoby prywatne, które posiadają działki inwestycyjne, budują na ich terenie garaże w zabudowie szeregowej i przeznaczają je na wynajem. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają osoby, które zamieszkują najbliższą okolicę.

Miejsce nie tylko do parkowania pojazdu

Garaż to nie tylko miejsce do bezpiecznego parkowania pojazdów, bez narażania pojazdu na niekorzystne warunki atmosferyczne czy wystawiania go na widok potencjalnych złodziei. Doskonale sprawdzi się również jako schowek na przedmioty o dużych gabarytach, lub po prostu rzeczy, które są rzadko używane. W garażach wolnostojących oraz tych w zabudowie szeregowej można pokusić się o montaż półek, dzięki czemu pojemność przechowywania w ramach tego stosunkowo niewielkiego pomieszczenia dodatkowo się zwiększy. Na ścianach można zawiesić nie tylko stelaże na rowery, ale również na zapasowe opony do samochodu lub motoru. O ile więc garaże mogą wydawać się małymi pomieszczeniami, które służą jedynie do bezpiecznego parkowania pojazdu, o tyle w praktyce sprawdzają się doskonale również jako duże schowki na potrzebne właścicielowi rzeczy.

Garaż jako inwestycja

Garaż, zarówno wolnostojący, w zabudowie bliźniaczej oraz w zabudowie szeregowej, może stanowić doskonałą lokatę kapitału. Jak wiadomo, garaży na sprzedaż jest na polskim rynku naprawdę niewiele. Problem ten najbardziej dotyka mieszkańców dużych aglomeracji miejskich.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami pomoże w poszukiwaniach garażu

Znalezienie garażu na sprzedaż w odpowiedniej dla potencjalnego nabywcy lokalizacji może przysporzyć trudności. Owocne może okazać się skorzystanie ze wsparcia pośrednika w obrocie nieruchomościami. Pomoże on wyszukać wszystkie dostępne na rynku oferty sprzedaży. Dodatkowo zweryfikuje ceny ofertowe za garaże na sprzedaż oraz sprawdzi ich stan techniczny oraz prawny. Po zebraniu dostępnych na rynku ofert, doradca ds. nieruchomości przedstawi je swojemu klientowi, dzięki czemu ten zaoszczędzi czas, jaki musiałby spożytkować na poszukiwania.

Oferty garaży na sprzedaż

Na rynku dostępnych jest garstka ofert garaży na sprzedaż. Wystawiane są albo przez osoby prywatne, albo przez biura nieruchomości. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty z biur WGN, które są ofertami na wyłączność.

W Nowej Soli na sprzedaż dostępny jest garaż własnościowy o powierzchni 19 metrów kwadratowych. Garaż mieści się przy ulicy Staszica w mieście Nowa Sól. Dach garażu pokryty jest papą. Garaż jest zamykany metalową bramą, co zwiększa bezpieczeństwo pojazdu i innych wartościowych rzeczy, które przyszły właściciel planuje przechowywać w obiekcie. W garażu znajduje się kanał oraz doprowadzony jest prąd. Ten jednostanowiskowy garaż wykonany został metodą tradycyjną. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 69 000 złotych. Daje to cenę w wysokości 3 632 złotych za metr kwadratowy garażu. Nad ofertą sprzedaży garażu czuwa WGN Nowa Sól.

W miejscowości Bolesławiec na sprzedaż wystawiony został garaż o powierzchni 17 metrów kwadratowych. Nieruchomość znajduje się przy ulicy Kosiby w Bolesławcu. Garaż usytuowany jest w zabudowie szeregowej, w kompleksie garażowym. Wewnątrz obiektu znajduje się kanał oraz instalacja elektryczna. Garaż znajduję się w sąsiedztwie osiedla mieszkalnego, przez co stanowi atrakcyjną nieruchomość zwłaszcza dla pobliskich mieszkańców. Obiekt posiada drewniane drzwi oraz półki zamontowane na wewnętrznych ścianach. Garaż, który znajduje się na placu, został wystawiony na sprzedaż za 58 000 złotych, co daje kwotę rzędu 3 412 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Garaż na sprzedaż znajduje się w ofercie biura WGN Bolesławiec.

Doradca z biura nieruchomości WGN Świdnica wystawił na sprzedaż garaż usytuowany w zabudowie szeregowej. Obiekt ma powierzchnię 20 metrów kwadratowych. Wewnątrz garażu znajdują się półki usytuowane na bocznych ścianach. Do garażu prowadzą drewniane drzwi. Nieruchomość znajduje się blisko zabudowań o charakterze mieszkaniowym. Obiekt mieści się w Świdnicy. Garaż został wystawiony na sprzedaż za 59 000 złotych, co daje 2 950 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Jest to oferta sprzedaży atrakcyjna dla pobliskich mieszkańców, którzy poszukują miejsca do parkowania. Garaż nada się również na magazyn na niepotrzebne na co dzień przedmioty.

W Szczecinie przy ulicy Spiskiej, między ulicami Lubelską a Hrubieszowską, wystawiono na sprzedaż atrakcyjny garaż. Ofertę prowadzi biuro WGN Szczecin, pl. Lotników 7. Ten garaż z rynku wtórnego ma powierzchnię 15,8 metrów kwadratowych. Garaż znajduje się w kompleksie garażowym z betonowym wjazdem. Cena ofertowa za garaż na sprzedaż w Szczecinie wynosi 70 000 złotych, co daje kwotę rzędu 4 430 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Ciekawą propozycją jest garaż na sprzedaż zlokalizowany w Ełku. Garaż znajduje się w części przyziemnej (na poziomie – 1) budynku mieszkalnego i posiada osobny wjazd poprzez bramę garażową. Jest to duży garaż, który mieści się na osiedlu Tuwima przy ul. Miłosza. Garaż zlokalizowany jest w bloku mieszkalnym, który został oddany do użytku w roku 2016. Do garażu można wjechać przy użyciu zdalnego pilota. Garaż znajduje się w ogrzewanym budynku, co zwiększa komfort użytkowników podczas korzystania z niego. Garaż w Ełku został wystawiony na sprzedaż za 75 000 złotych, co daje kwotę rzędu 3 565 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Nad ofertą sprzedaży garażu o powierzchni ponad 21 metrów kwadratowych czuwa biuro WGN Ełk.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora