rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Nowe grunty inwestycyjne – intensywna I połowa 2022 roku dla firmy Matexi Polska

Mirek Bednarek, Regional Business Director, Matexi NV
Matexi Polska dokonała podsumowania przeprowadzonych transakcji zakupu gruntów w pierwszej połowie 2022 roku i analizy potencjału inwestycyjnego.
 

To była intensywna i bardzo udana pierwsza połowa roku dla firmy Matexi Polska. Bank ziemi Spółki zasiliły nowe grunty na dwóch rynkach: warszawskim i krakowskim. Dzięki temu zwiększył się potencjał inwestycyjny Matexi Polska do łącznie 4 500 lokali na obu rynkach.  W Warszawie, wzrost zasobów w grunty pozwoli na wybudowanie około 400 nowych mieszkań w takich dzielnicach jak: Wola, Mokotów i Żoliborz. W Krakowie zaś około 50 lokali mieszkalnych w atrakcyjnej lokalizacji, w której Spółka jest w trakcie realizacji jednego z jej projektów.

„Dla dewelopera posiadanie banku ziemi pozwala na swobodne planowanie działania na kilka lat naprzód. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie możliwości ciągłego prowadzenia nowych inwestycji budowlanych, które budujemy niezależnie od sytuacji na rynku. Dzięki temu mamy czas na dokładne projektowanie naszych osiedli oraz elastyczność we wprowadzaniu poszczególnych etapów inwestycji do sprzedaży. Ponadto daje nam to możliwość zaplanowania realizacji projektów mieszkaniowych adekwatnie do terminów wymaganych procedur administracyjnych” – powiedział Mirek Bednarek, Regional Business Director w Matexi NV.