Informacje dnia

Nieruchomości komercyjne, które mają bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach, prezentują się oryginalnie

Powłoki Flowcrete_Flowflake_Terrosso
Nieruchomości komercyjne, które mają bezspoinowe powłoki żywiczne na schodach, prezentują się oryginalnie. Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali.
W związku z wymaganiami dotyczącymi odpowiedniej klasy przeciwpoślizgowości, na schodach stosuje się żywice z dodatkami, takimi jak piasek kwarcowy, płatki, kruszywo marmurowe. Wykorzystanie rozmaitych materiałów i technologii pozwala uzyskać bardzo różnorodne efekty wizualne, odpowiednie do pomieszczeń przemysłowych, jak i do bardziej eleganckich, dekoracyjnych wnętrz. Dostępne są również systemy posadzkowe do zastosowań zewnętrznych, w tym szybkowiążące.

Eksperci wiodącej w zakresie rozwiązań żywicznych marki Flowcrete przedstawiają najciekawsze, inspirujące realizacje klatek schodowych.

Tradycyjne lastryko, czyli terazzo cementowe, ma gładką powierzchnię, powstałą w wyniku szlifowania. Ze względu na cementową matrycę, z czasem na jego powierzchni pojawiają się różne defekty wymagające naprawy.

Renowację schodów, bez zwiększania ich obciążenia, można przeprowadzić poprzez ułożenie dekoracyjnego systemu na bazie żywicy epoksydowej i kolorowych płatków – Peran PGF Floor Flakes. System ten wygląda podobnie do lastryko, ale posiada lekko przeciwpoślizgową fakturę przypominającą skórkę pomarańczy. Jest to rozwiązanie nie tylko bardziej bezpieczne, ale także trwałe i odporne na ścieranie, które zachowuje estetyczny wygląd przez lata. Technologia ta pozwala uzyskać o wiele więcej atrakcyjnych efektów wizualnych, niż tylko ten przypominający klasyczne terazzo – zarówno poprzez zmianę kolorystyki żywicy, jak i zastosowanie różnorodnych mieszanek kolorowych płatków.

Źródło: Flowcrete.