rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Nieruchomość inwestycyjna z potencjałem na warszawskiej Pradze Północ

Konopacka_wizualizacja_uslugiNieruchomość inwestycyjna z potencjałem na warszawskiej Pradze  Północ.

Praga-Północ, czyli jedna z niewielu części Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter, obecnie przeżywa renesans. Wrocławski deweloper – PROFIT Development zrealizuje tutaj nowy projekt. Inwestycja Konopacka to harmonijne połączenie współczesnego komfortu, minimalizmu i innowacyjności z ponadczasowym klimatem, historią oraz wieloletnią tradycją tej części stolicy.

Konopacka to inwestycja zlokalizowana w samym sercu Pragi-Północ, otoczona zabytkową architekturą. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi zabytkowa oficyna, odtworzona według wytycznych konserwatora zabytków. Zostaną zachowane pierwotne elementy budynków, drewniana klatka schodowa, oznaczenia mieszkań i kolorystyka. W tej części budynku powstanie 30 1- i 2-pokojowych mieszkań o powierzchni od 29 do 49 mkw.
Druga część projektu to nowa tkanka, która stanowi wspólną bryłę z zabytkową kamienicą.

„Jako przedstawiciel Pragi-Północ, chciałbym powiedzieć, że czekamy na inwestorów na naszej dzielnicy. Zależy nam, aby jak najszybciej Praga zyskała dawny blask. Tylko dzięki współpracy z takimi podmiotami, jak tutaj obecny deweloper, mamy szansę zrobić to szybciej. – mówił na wydarzeniu Jacek Wachowicz, Zastępca Burmistrza Pragi-Północ

Ze względu na historyczny charakter Pragi-Północ budowa nowych inwestycji mieszkaniowych to spore wyzwanie. Deweloper, który się go podejmie, musi znaleźć kompromis między nowoczesnością a tradycją – podkreśla Tomasz Stoga, prezes PROFIT Development. – W PROFIT Development nie boimy się ambitnych projektów. Naszą misją było stworzyć inwestycję, która zamknie historię we współczesnej formie i zagwarantuje przyszłym mieszkańcom najwyższy komfort.