rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomość inwestycyjna Varso Tower największym biurowcem w Europie z certyfikatem WELL Gold

VarsoTower_02
Nieruchomość inwestycyjna Varso Tower w Warszawie największym biurowcem w Europie z certyfikatem WELL Gold.

Warszawska nieruchomość inwestycyjna zrealizowana przez HB Reavis otrzymała prestiżowy certyfikat WELL Core & Shell. Ten nowatorski system wykorzystuje wiedzę płynącą z badań naukowych i potwierdza, że Varso Tower spełnia normy w zakresie zdrowego budownictwa. Ocena na poziomie Gold oznacza, że budynek zaprojektowano z troską o pracujących w nim ludzi, ich komfort i bezpieczeństwo.

Wśród docenionych rozwiązań wdrożonych w Varso Tower znajduje się system wentylacji, który dostarcza do biur o wiele więcej świeżego powietrza niż przewidują normy. O odpowiednią dla zdrowia wilgotność dbają tutaj adiabatyczne nawilżacze. Nowoczesne filtry zatrzymują zanieczyszczenia i szkodliwe pyły PM10 i PM2,5 oraz powodujące alergie pyłki kwiatowe i zarodniki grzybów. Pracownicy biur przez większość roku mają dostęp do światła naturalnego, ponieważ trzy czwarte powierzchni każdego piętra jest w odległości mniejszej niż 7 metrów od okna.

Przyznanie docelowego certyfikatu WELL dla Varso Tower przyjęliśmy z dużą satysfakcją. Badania wskazują, że budynki zaprojektowane zgodnie z tym standardem ograniczają wiele dolegliwości, takich jak bóle głowy, zmęczenie czy problemy z oddychaniem. Sprzyjają też szybszej regeneracji, ułatwiają koncentrację, pobudzają kreatywność i obniżają poziom stresu. To kolejny przykład, że nasze biura w Varso Tower zapewniają doskonałe warunki pracy i wpisują się w najnowsze trendy ESG mówi Cezary Błaszczyk, dyrektor komercyjny w firmie HB Reavis Investments.

W procesie certyfikacji firmę HB Reavis wspierał Hans van de Sanden. Oprócz WELL, wieżowiec posiada także inne certyfikaty, takie jak potwierdzający niskie zapotrzebowanie energii BREEAM na poziomie „Outstanding”, WELL Health-Safety Rating oraz skoncentrowany na inkluzywności Obiekt bez Barier.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora