rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomość inwestycyjna Outlet Park w Szczecinie z wynikiem Excellent w certyfikacji BREEAM In-Use

EPP_Outlet_Park_Szczecin

Nieruchomość komercyjna należąca do EPP, Outlet Park w Szczecinie, otrzymała prestiżowy certyfikat w międzynarodowym systemie oceny wpływu budynków na środowisko BREEAM In-Use.

Nieruchomość komercyjna uzyskała ocenę na poziomie Excellent w dwóch kategoriach – Asset Performance i Building Management. Budynek jest zarządzany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym pozwala na znaczące obniżenie zużycia m.in. energii i wody.

System certyfikacji BREEAM In-Use pozwala ocenić efektywność energetyczną, gospodarkę wodną i odpadami oraz wartość ekologiczną danego obiektu. Przy ocenie obiektów handlowych pod uwagę brany jest sam budynek (Asset Performance), jak i zarządzanie nim (Building Management).
Wysoka ocena Outlet Parku w procesie certyfikacji to efekt wprowadzonych usprawnień i proekologicznych rozwiązań, wspierających lepsze gospodarowanie zasobami.

 

Dzięki wprowadzonym zmianom i ulepszeniom, budynek naszego centrum nie tylko spełnił wyśrubowane standardy certyfikacji BREEAM In-Use, ale też osiągnął bardzo wysoki wynik. To dla nas ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Nie zamierzamy na tym poprzestać – wspólnie z doradcą ds. ochrony środowiska wypracowaliśmy rekomendacje i plan wzmocnienia proekologicznych aspektów Outlet Parku – w tym roku planujemy m.in. kontynuować nasadzenia drzew. Poprzez nasze starania chcemy podnieść ocenę w kolejnych latach, ponieważ przełoży się to na przyjazność otoczeniu, co doceniają klienci i efektywność eksploatacji obiektu, z korzyścią dla najemców – komentuje Agnieszka Pilarska, dyrektor Outlet Parku Szczecin.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora