Inwestycje publiczne

Nieruchomość inwestycyjna Nowy Rynek D wygrała w konkursie Prezydenta Miasta Poznania Architectus civitatus nostrae

default

Nieruchomość inwestycyjna Nowy Rynek D w Poznaniu wygrała w konkursie Prezydenta Miasta Poznania Architectus civitatus nostrae.

Budynek D poznańskiego kompleksu Nowy Rynek, realizowanego przez spółkę biurową Skanska, został wyróżniony w czwartej edycji konkursu „Budowniczy naszego miasta”. W czwartej edycji konkursu zostały ocenione inwestycje zrealizowane w latach 2020-2021.
W ramach plebiscytu wyłoniono te realizacje, które mają cenny wpływ na rozwój stolicy Wielkopolski. Nowy Rynek D został doceniony jako obiekt o nowoczesnej architekturze i zrównoważonych rozwiązaniach, wpisujący się w urbanistyczne założenia miasta.
„Z każdym kolejnym oddanym do użytku budynkiem Nowego Rynku teren ten staje się coraz bardziej zintegrowany z dzielnicą i miastem” – napisano w uzasadnieniu.

Wybór pracowni architektonicznej Medusa Group i bardzo odważnego projektu z wiarą, że może on stać się nową wizytówką miasta, okazał się właściwy. Poznań, oprócz bardzo dobrej architektury, zyskał nowoczesne i ekologiczne powierzchnie biurowe – argumentuje Urząd Miasta Poznania, pomysłodawca konkursu.

Kapituła nagrodziła Nowy Rynek D w dwóch kategoriach: “Obiekty usługowe” oraz “Działania inwestycyjne na terenach zdegradowanych” doceniając konsekwentną realizację kolejnych etapów dużego zamierzenia inwestycyjnego na terenach zdegradowanych po dawnym dworcu PKS.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora