Informacje dnia

Nieruchomość inwestycyjna Archipelag Łeba przykładem przemyślanego, zrównoważonego budownictwa

ALLCON_Archipelag Łeba – wiz. 5 – inwestycja w trakcie projektowania, widoki mogą ulec zmianieArchipelag Łeba, czyli planowany kompleks kameralnych budynków z obiektem basenowym i innymi udogodnieniami to przykład przemyślanego, zrównoważonego budownictwa. Projekt second home nad morzem, autorstwa renomowanej pracowni APA Wojciechowski Architekci, ma zrealizować trójmiejski deweloper ALLCON. Nowa inwestycja może przynieść wiele korzyści nie tylko przyszłym właścicielom czy turystom, ale także mieszkańcom Łeby.

Archipelag Łeba powstanie przy ulicy Turystycznej. To spokojna okolica, sąsiadująca od północy i zachodu z lasami Parku Narodowego, a od wschodu i południa – z rzeką Łebą. Do centrum miasta oraz nadmorskiej plaży można dostać się bardzo szybko – wystarczy kilkuminutowy spacer.

– Staraliśmy się w jak największym stopniu wykorzystać walory działki: nie tylko ze względu na ochronę środowiska i zasady budownictwa zrównoważonego, ale też po to, by przyszli właściciele apartamentów oraz lokalni mieszkańcy mogli korzystać
z walorów przyrody –
mówi Szymon Wojciechowski, prezes zarządu, współwłaściciel, architekt-partner w wielokrotnie nagradzanej pracowni APA Wojciechowski Architekci, której projekty realizowane są w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Planowany zespół 3 i 4-piętrowych budynków będzie charakteryzował się spokojną, nawiązującą do architektury Łeby formą. W centrum kompleksu zaplanowano dwukondygnacyjny obiekt sportowo – rekreacyjny z basenem, zaś w jednym budynku od ul. Turystycznej – lokale usługowe, w tym przystosowane pod gastronomię. W projekcie architektury krajobrazu uwzględniono m.in. plac publiczny miejsca spotkań, altany, place zabaw oraz strefy relaksu.

Inwestorem planującym przedsięwzięcie jest trójmiejska firma ALLCON.

Źródło: ALLCON.