rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Newport Logistics Fund II finansuje realizację nieruchomości inwestycyjnej Panattoni Park Ennshafen w Górnej Austrii

Newport-Austria
Newport Logistics Fund II finansuje realizację nieruchomości inwestycyjnej Panattoni Park Ennshafen w Górnej Austrii.

Newport Logistics Fund, inwestujący w pełny cykl rozwoju nieruchomości przemysłowych w Europie, rozwija swój drugi fundusz. W ramach Newport Logistics Fund II firma chce pozyskać 100 mln euro na inwestycje w zachodniej części kontynentu, a pierwszym sfinansowanym projektem będzie Panattoni Park Ennshafen  w Górnej Austrii, którego budowa ruszy w 2024 roku.

Inwestycja o powierzchni 42 000 m kw. powstanie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji obok miasta Linz w parku biznesowym Ennshafen. Dzięki dostępowi do żeglugi śródlądowej poprzez szlak wodny Ren-Men-Dunaj oraz do sieci kolejowej poprzez terminal kontenerowy, a także bliskości drogi krajowej B1 i autostrady A1 West, lokalizacja ma doskonałe połączenia z europejskimi centrami gospodarczymi.

Powierzchnia logistyczno-przemysłowa realizowana w ramach parku zajmie 42 000 m kw., z czego 3000 m kw. zajmą biura i 3000 m kw. antresole. Ponadto firmy będą mogły wynająć już niewielkie moduły, nieprzekraczające 3000 m kw., co tworzy doskonałą szansę na rozwój dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w regionie.

– „Nasze dotychczasowe doświadczenia potwierdzają, że w projekty Panattoni warto inwestować. To europejski lider rynku, który starannie wybiera lokalizacje swoich parków pod kątem potencjału biznesowego, a Górna Austria to region bardzo ceniony pod tym względem. Wysoki poziom zrównoważonego budownictwa Parku Ennshafen pozwoli natomiast przedsiębiorstwom realizować cele klimatyczne” – komentuje Szymon Ostrowski, Dyrektor Zarządzający Funduszu.

Projekt uzyska certyfikację DGNB na bardzo wysokim poziomie Gold. Wdrożone zostaną szeroko zakrojone działania m.in. z zakresu energooszczędności, w tym instalacje fotowoltaiczne na dachu obiektów, a także wykorzystanie ogrzewania miejskiego czy pomp ciepła. Na terenie inwestycji powstaną tereny zielone, a pracownicy będą mogli korzystać z infrastruktury rowerowej, stacji ładowania samochodów elektrycznych i komunikacji zbiorowej.

Newport Logistics Fund II to kolejny fundusz firmy. Pierwszy fundusz w zaledwie 10 miesięcy zgromadził 50 mln euro od inwestorów z Europy Zachodniej, , USA i UAE.  Środki zostały już w pełni zainwestowane w trzy projekty, zapewniając inwestorom zdywersyfikowany portfel aktywów.

Pierwszym finansowanym projektem było centrum dystrybucyjne w Zgierzu, w centralnej Polsce, obok autostrady A2, łączącej m.in. Warszawę z Berlinem. Inwestycja obejmuje dwa budynki o łącznej powierzchni 33 500 mkw. Pierwszy z nich został już wybudowany i w pełni wynajęty przez firmę logistyczną DPD. Drugi projekt jest w Almere pod Amsterdamem i będzie miał powierzchnię 23 400 mkw. Ostatnia inwestycja jest tuż obok Lotniska Heathrow w Londynie i obejmie 7 500 mkw.

– „Duży sukces poprzedniego Funduszu napawa optymizmem w kontekście Newport Logistics Fund II, a rozpoczęcie realizacji Panattoni Park Ennshafen potwierdza, że nie zwalniamy tempa, szczególnie, że planujemy już następną inwestycję we Francji.” – podsumowuje Szymon Ostrowski.

 mat.pras.

nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora