rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

NEPI Rockcastke przejmuje nieruchomość komercyjną Forum Gdańsk za kwotę 250 mln euro

FORUM GDAŃSK
Firma NEPI Rockcastle nabyła za kwotę 250 mln euro centrum handlowe Forum Gdańsk.

Nieruchomość komercyjna, która weszła do portfela NEPI Rockcastle, to centrum handlowe o powierzchni najmu brutto („GLA”) 63 500 m2. Nieruchomość komercyjna została sprzedana przez Multi Veste 339 B.V., który jest podmiotem należącym do funduszy zarządzanych przez Blackstone.
Transakcja została sfinansowana z zasobów gotówkowych i kredytów NEPI Rockcastle i ma charakter akrecyjny w stosunku do zysków podlegających podziałowi. Jest to kolejna transakcja po ogłoszeniu przez firmę w listopadzie br. Centrum Handlowego Copernicus w Toruniu, o powierzchni 48 000 m2 GLA, za 127 mln euro, i sfinalizowanej 19 grudnia 2022 r., po wcześniejszym zatwierdzeniu przez UOKIK.

Rüdiger Dany, prezes NEPI Rockcastle powiedział: „Forum Gdańsk stanowi atrakcyjną okazję inwestycyjną. Mocno wierzymy w nieruchomości handlowe i ich pozytywne perspektywy, pomimo obaw dotyczących kontekstu makroekonomicznego i potencjalnego spowolnienia gospodarczego w wyniku rosnącej inflacji i stóp procentowych. Jesteśmy inwestorami długoterminowymi i jesteśmy przekonani, że Europa Środkowo- Wschodnia jest regionem, który w przyszłości będzie nadal osiągał lepsze wyniki gospodarcze niż Europa Zachodnia. Polska, drugi co do wielkości rynek działalności Grupy, charakteryzuje się stałym wzrostem PKB, które z roku na rok, przewyższa średnie tempo wzrostu PKB w UE w ostatniej dekadzie.”.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora