rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Nadchodzi nowe oblicze zabytkowej kamienicy we Wrocławiu

Bouygues Immobilier Polska_Sienkiewicza Residence_1

Zabytkowa kamienica w centrum Wrocławia będzie nie do poznania. Obecnie trwają przygotowania do najważniejszego etapu prac.

Usunięte okna, tynki oraz instalacja i umacnianie konstrukcji. Tak wygląda przygotowanie zabytkowej kamienicy w centrum Wrocławia do najważniejszego etapu budowy – przywrócenia przedwojennego dachu. W budynku w przyszłym roku powstaną komfortowe mieszkania Sienkiewicza Résidence od dewelopera Bouygues Immobilier Polska.
Intensywne prace budowlane, które mają przygotować budynek do zasadniczej zmiany – przywrócenia przedwojennej formy dachu. Przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu trwa rewitalizacja 150-letniej kamienicy, będącej częścią Sienkiewicza Résidence. Przez lata w obiekcie znajdowała się Wyższa Szkoła Filologiczna, a do końca II kwartału przyszłego roku powstaną tam mieszkania.

Do tej pory usunęliśmy z budynku starą instalację, tynki oraz okna i doprowadziliśmy budynek do stanu surowego wewnątrz, zachowując pierwotny układ klatek schodowych. Obecnie skupiamy się na wymianie i umacnianiu stropów, a gdy konstrukcja będzie w pełni stabilna, przejdziemy do rewitalizacji dachu, któremu przywrócimy pierwotną wielospadową formę z oknami lukarnowymi mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Wrocław – Poznań – Trójmiasto w Bouygues Immobilier Polska.

Źródło: Bouygues Immobilier Polska.