rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Na warszawskim Wawrze powstała nieruchomość inwestycyjna firmy KRADEX

Piotr Krajewski - Fotografia Architektury / Architectural Photography

Na warszawskim Wawrze powstała nieruchomość inwestycyjna firmy KRADEX. Jest to budynek produkcyjno-magazynowy.

Warszawska nieruchomość komercyjna wyglądem nawiązuje do wytwarzanych w niej plastikowych form. Minimalistyczna bryła jest dziełem stołecznej pracowni 77STUDIO architektury.
Przedsiębiorstwo KRADEX jest znanym polskim producentem obudów z tworzyw sztucznych, głównie dla branży elektronicznej i elektrycznej. Jego nowa fabryka powstała właśnie przy ul. Minerskiej w Warszawie.
Monolit został podziurawiony nierównomiernie rozstawionymi, kwadratowymi oknami o różnych wielkościach. Ich rozmieszczenie bez wyraźnego rytmu sprawia, że oglądając budynek od zewnątrz, nie dostrzegamy podziału na kondygnacje. Jednocześnie wielkość i lokalizacja otworów są ściśle uwarunkowane wymogami funkcjonalnymi pomieszczeń i ich doświetlenia.

– Jego jednorodny, czysty w formie kształt jest próbą uporządkowania przestrzeni i stworzenie ładu tego fragmentu osiedla – mówi Paweł Naduk, właściciel 77STUDIO architektury w Warszawie. – Prosta, minimalistyczna bryła prostopadłościanu nawiązuje do specyfiki prowadzonej przez firmę działalności. Czyste w formie pudełko może przywoływać skojarzenie z wytwarzanymi w niej osłonami.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora