rynek nieruchomości na wynajem

Magazyny na wynajem w ofercie biur WGN – na rynku czekają atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne

samuel-zeller-14256-unsplash
Polski rynek magazynowy na wynajem prężnie się rozwija. Nieruchomości komercyjnych oferujących przestrzenie do przechowywania towarów przybywa z roku na rok. Stale widoczne jest też zapotrzebowanie na tego rodzaju obiekty inwestycyjne.

Spis treści:
Rynek magazynów w Polsce przetrwał pandemię i dalej prze do przodu
Przedsiębiorcy zwracają uwagę na lokalizację obiektu
Co jeszcze jest ważne z punktu widzenia najemców?
Przedsiębiorco, nie przegap atrakcyjnych ofert!
Magazynowy sektor się nie zatrzymuje

Rynek magazynów w Polsce przetrwał pandemię i dalej prze do przodu

Polski rynek magazynów na wynajem cały czas się rozwija, co pozwala na stwierdzenie, że zapotrzebowanie na tego rodzaju nieruchomości wciąż się utrzymuje. Z racji tego, że obiektów w tym segmencie stale przybywa, starsze obiekty muszą konkurować z dostarczanymi na rynek nowymi nieruchomościami. Ich właściciele nie chcąc obniżać stawek za wynajem, niejednokrotnie decydują się na inne rozwiązanie. Poddają swoje budynki renowacji i unowocześniają je do najnowszych standardów.

Przedsiębiorcy zwracają uwagę na lokalizację obiektu

Przedsiębiorcy, którzy poszukują dogodnej lokalizacji pod prowadzony przez siebie biznes, przywiązują dużą uwagę do tego, gdzie zlokalizowana jest nieruchomość. Dużą popularnością cieszą się magazyny, które położone są w niewielkiej odległości od miast, jednak pozostające poza ich granicami. Bliskość dużych aglomeracji miejskich zapewnia łatwy i szybki transport towarów, natomiast niejednokrotnie lokalizacja poza miastem zapewnia niższe opłaty eksploatacyjne i bardziej atrakcyjny czynsz.

Co jeszcze jest ważne z punktu widzenia najemców?

Podczas wyboru dogodnej lokalizacji przedsiębiorcy zwracają uwagę na wiele kwestii technicznych. Istotny jest dla nich standard budynku oraz ewentualna możliwość zmiany wielkości wynajmowanej powierzchni w sytuacji, gdyby firma przeżyła rozkwit lub chciała zmniejszyć zajmowaną przestrzeń. Istotne są też place manewrowe i parkingi dla pracowników. Pod uwagę brana jest także bliskość przystanków komunikacji miejskiej oraz stacji PKP, które umożliwiłyby przyszłym pracownikom swobodny dojazd do miejsca pracy.
Jeśli infrastruktura otoczenia jest rozbudowana o obiekty handlowe, to często jest to dodatkowy plus. Pracownicy będą bowiem mieli możliwość wybrać się w zakupy spożywcze przed lub po pracy.
Przyszli najemcy zwracają też uwagę na to, czy teren obiektu jest ogrodzony. Atutem jest monitoring oraz ochrona, która kontroluje, kto wjeżdża i wyjeżdża z terenu inwestycji. Najemcy zwracają też uwagę na to, ile magazynów mieści się na terenie jednej inwestycji. Czasami bowiem jest tu jeden duży obiekt, który może zostać podzielony i wynajęty kilku przedsiębiorcom, lub w całości jednemu. Innym razem mogą to być mniejsze hale magazynowe, które znajdują się na jednej działce.

Przedsiębiorco, nie przegap atrakcyjnych ofert!

Jakie nieruchomości czekają obecnie na najemców w sektorze magazynowym na polskim rynku? Postanowiliśmy sprawdzić i dla zobrazowania bieżących cen rynkowych poniżej prezentujemy kilka przykładowych ofert. Oferty te pochodzą z bazy ofert biur WGN. Przykłady te dobrze obrazują, jak zróżnicowane są obecnie ceny za magazyny na wynajem.

WGN Chrzanów jest wyłącznym agentem wynajmu obiektu położonego w miejscowości Chrzanów. Magazyn na wynajem oferuje dostęp do 220 metrów kwadratowych powierzchni. Jest to obiekt jednokondygnacyjny. Działka, na której znajduje się magazyn na wynajem, ma powierzchnię 700 metrów kwadratowych. Teren jest ogrodzony i utwardzony. Zapewniony jest dojazd drogą asfaltową bez ograniczeń tonażowych. Jest to teren przemysłowy. Nieruchomość położona jest w odległości około 2,5 km od centrum Chrzanowa oraz około 4 km od autostrady A4. Cena ofertowa najmu wynosi 2 150 złotych miesięcznie.

WGN Wrocław Commercial jest wyłącznym agentem najmu hali produkcyjnej częścią biurową, która położona jest w miejscowości Jawor. Magazyn na wynajem liczy 700 metrów kwadratowych powierzchni i jest budynkiem jednokondygnacyjnym. Działka, na której został wybudowany, liczy 2694 metrów kwadratowych powierzchni. Na terenie posesji znajduje się duży plac manewrowy. Działka jest ogrodzona i posiada bramę wjazdową. Dodatkowo nieruchomość jest monitorowana. Cena najmu wynosi 14 000 złotych miesięcznie, co daje 20 złotych za metr kwadratowy., co daje 10 złotych za metr kwadratowy.

WGN Gorzów Wlkp. jest wyłącznym agentem wynajmu nieruchomości położonej w miejscowości Wawrów. Magazyn na wynajem liczy 3000 metrów kwadratowych powierzchni i jest obiektem jednokondygnacyjnym. Działka, na której został wybudowany, liczy 3800 metrów kwadratowych powierzchni. Na przedmiotowym terenie znajdują się miejsca parkingowe dla ciężarówek. Poza częścią magazynową w obiekcie znajduje się około 20-metrowa przestrzeń biurowa. Istnieje możliwość korzystania z placu na wyłączność, cena pozostaje do uzgodnienia. Cena najmu wynosi 60 000 złotych miesięcznie, co daje 20 złotych za metr kwadratowy.

WGN Świdnica jest wyłącznym agentem wynajmu obiektu usytuowanego w miejscowości Świdnica. Magazyn na wynajem liczy 246 metrów kwadratowych powierzchni. Budynek liczy 1 kondygnację. Działka, na której stoi magazyn na wynajem, liczy 1231 metrów kwadratowych powierzchni. Cena najmu obiektu wynosi 8000 złotych miesięcznie, co daje 33 złote za metr kwadratowy.

WGN Gorzów Wlkp. jest wyłącznym agentem najmu nieruchomości, która zlokalizowana jest w miejscowości Witnica. Magazyn na wynajem ma do zaoferowania 1597 metrów kwadratowych powierzchni i liczy 1 kondygnację. Działka, na której się znajduje, ma powierzchnię 3211 metrów kwadratowych. Teren posesji jest ogrodzony. Budynki znajdujące się na jej terenie mają funkcję magazynowo-produkcyjną. Dodatkowo przyszły najemca będzie mógł korzystać z wiat. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 23 450 złotych miesięcznie, co daje 15 złotych za metr kwadratowy.

WGN Inowrocław jest wyłącznym agentem wynajmu obiektu magazynowego, który mieści się w Inowrocławiu. Obiekt liczy 562 metry kwadratowe powierzchni i jest budynkiem jednokondygnacyjnym. Działka na której stoi magazyn na wynajem liczy 3116 metrów kwadratowych powierzchni. Na teren posesji prowadzą 2 bramy wjazdowe. Dojazd zapewniony jest drogą utwardzoną. Nieruchomość jest monitorowana. Cena ofertowa najmu nieruchomości wynosi 8 500 złotych miesięcznie, co daje 15 złotych za metr kwadratowy.

Magazynowy sektor się nie zatrzymuje

Sektor magazynowy nie zwalnia tempa. Można się spodziewać, że na rynek nieruchomości w Polsce stale będą trafiać do sprzedaży nowe nieruchomości w tym sektorze. Konkurencja wśród obiektów magazynowych będzie wzrastać, co stanowi duże wyzwanie dla właścicieli starszych nieruchomości. Już teraz wielu z nich decyduje się na unowocześnianie swoich budynków, aby utrzymały one swoją atrakcyjność w oczach potencjalnych najemców. Popularnością cieszą się zarówno duże obiekty magazynowe, jak również te niewielkie, zlokalizowane w miastach. Na wynajem tych pierwszych decydują się częściej firmy, które potrzebują dużej przestrzeni do pracy. Natomiast niewielkie magazyny na wynajem położone w aglomeracjach miejskich skierowane są raczej do przedsiębiorców, którzy potrzebują przestrzeni do przechowywania towarów znajdujących się w niewielkiej odległości od prowadzonego przez siebie biznesu.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora