rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

LCube sprzedaje magazynową nieruchomość inwestycyjną pod Szczecinem

59b219fe49347cb31ab8308231ae420b
LCube sprzedaje magazynową nieruchomość inwestycyjną pod Szczecinem.

LCube sfinalizował sprzedaż spółki będącej właścicielem działki wraz z projektem inwestycyjnym, który polega na budowie parku przemysłowo-logistycznego w Goleniowie pod Szczecinem. Nabywcą jest fundusz zarządzany przez IPOPEMA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Umowa o dalszej współpracy między inwestorem i deweloperem przewiduje, że LCube nadal będzie odpowiedzialny za realizację, oraz komercjalizację projektu. Według założonego harmonogramu, nowy magazyn zostanie dostarczony na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Nieruchomość inwestycyjna w Goleniowie zaoferuje najemcom 11 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 1100 mkw. – biurowej. Cały projekt zostanie wybudowany w najwyższym standardzie odporności ogniowej, powyżej 4000 MJ. LCube Logistic Park Szczecin Goleniów został zaprojektowany zgodnie z kryteriami certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie „very good”.

– Transakcja jaką udało się zrealizować to dla nas nie tylko ogromny sukces, ale również dowód na to, że rynek kapitałowy, mimo trudnej sytuacji w sąsiedniej Ukrainie, nadal zainteresowany jest najlepszymi, dobrze zlokalizowanymi i skomunikowanymi projektami magazynowymi w Polsce. To także dowód zaufania jakie pokładają nasi partnerzy i inwestorzy, w zakresie kompetencji i znajomości rynku, które posiada nasza stosunkowo młoda spółka. – mówi Michał Stachura, członek zarządu, Head of Finance w LCube. Zdecydowaliśmy się na budowę magazynów pod Szczecinem, który staje się ważnym hubem na logistycznej mapie Polski i Europy. Ze względu na bliskość Niemiec i Skandynawii, rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz bliskość portu morskiego, LCube Logistic Park Szczecin Goleniów stwarza ogromne możliwości do rozwoju biznesów firm logistycznych, produkcyjnych oraz sektora e-commerce. Lokalizację parku doceniła już jedna z wiodących firm kurierskich na polskim rynku, która podpisała umowę najmu w inwestycji na 2500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej – dodaje.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora