rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

LC Corp zamknął proces sprzedaży biurowców

Silesia_Star_Katowice_2

Firma LC Corp SA zamknęła proces sprzedaży katowickiego Silesia Star i wrocławskiego Retro Office House. Nowym właścicielem biurowców został spółka z grupy Globalworth Poland Real Estate.

Umowa finalizująca transakcję o wartości 113,175 mln euro została podpisana 19 lipca. To pierwsza sprzedaż obiektów komercyjnych w historii spółki LC Corp. Stanowi ona realizację nowej strategii firmy dotyczącej obiektów biurowych.

– Zamykając proces sprzedaży Silesia Star i Retro Office House postawiliśmy kolejny krok milowy w rozwoju LC Corp. To pierwsza w historii naszej spółki sprzedaż obiektów biurowych, która stanowi realizację nowej strategii firmy dotyczącej biurowców – z zatrzymywania ich w portfolio do sprzedaży w pełni skomercjalizowanych, świetnie funkcjonujących obiektów w największych Polskich miastach – mówi Dariusz Niedośpiał, Prezes Zarządu LC Corp SA

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w tak krótkim czasie udało nam się przejść od podpisania listu intencyjnego do zamknięcia transakcji. Sprzedane przez nas budynki to jedne z najbardziej prestiżowych obiektów w Katowicach i Wrocławiu, w których siedziby mają uznane i rozpoznawalne marki, jak np. Olympus, Infor, PKO BP czy Mentor Graphics – dodaje Tomasz Wróbel, Członek Zarządu LC Corp SA.

Silesia Star to zlokalizowany w ścisłym centrum Katowic kompleks biurowy klasy A, składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 27 tys. metrów kw. Kompleks został sprzedany za ponad 54,3 mln euro.

Retro Office House to usytuowany w centrum Wrocławia prestiżowy biurowiec, wyróżniający się modernistycznym stylem. Proces komercjalizacji 21 tys. metrów kw. dostępnej powierzchni biurowej w obiekcie zakończono zaledwie 6 miesięcy po oddaniu go do użytku. Wśród najemców znajduje się m.in. centrum usług wspólnych firmy Olympus dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Globalworth nabył obiekt za 58,8 mln euro.

W procesie sprzedaży biurowców pośredniczyła kancelaria Dentons oraz firma doradcza Knight Frank.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora