rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Kupujący poszukują mieszkań jako inwestycję pod lokatę kapitału – jakie lokale ich interesują?

dan-gold-220226-unsplash
Inwestorzy nieustannie poszukują mieszkań pod inwestycję, jako lokatę kapitału. Na polskim rynku mieszkaniowym mają z czego wybierać. Najbardziej atrakcyjne mieszkania na sprzedaż szybko znikają z rynku. Inwestorzy muszą więc na bieżąco śledzić rynek, aby nie przeoczyć nowych ofert sprzedaży. Jakie lokale mieszkalne interesują ich najbardziej?

Spis treści:
Sektor mieszkaniowy w Polsce
Rynek wtórny wciąż utrzymuje zainteresowanie nabywców
Jakie mieszkania sprzedają się najszybciej?
Atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w ofercie biur WGN

Sektor mieszkaniowy w Polsce

Polski sektor mieszkaniowy podniósł się z kolan. Pandemia koronawirusa nie była temu sektorowi przychylna i po jego osłabieniu możemy wreszcie zobaczyć, że mieszkaniówka budzi się do życia.
W czasie pandemii znacząco wzrosły ceny za mieszkania na sprzedaż. Było to po części efektem gwałtownego wzrostu cen za materiały budowlane oraz wykończeniowe. Deweloperzy musieli przerzucać koszty na kupujących, aby móc pozyskać wystarczającą ilość środków finansowych pod kolejne projekty inwestycyjne W efekcie na rynku było zwyczajnie drogo.
O wyraźnym spadku cen nie ma oczywiście mowy, ale dało się zauważyć uspokojenie w sektorze. Obecnie na nabywców czeka spora liczba mieszkań na sprzedaż z sektora pierwotnego. Cechują się one różnorodną lokalizacją, ofertą lokali mieszkalnych, standardem inwestycji i oczywiście ceną za metr kwadratowy nieruchomości. Inwestorzy, którzy poszukują idealnego M. jako inwestycję kapitału, na przykład jako lokal pod wynajem, mają szeroki wachlarz ofert do wyboru.

Rynek wtórny wciąż utrzymuje zainteresowanie nabywców

Nie tylko mieszkania z rynku pierwotnego na sprzedaż znajdują się w kręgu zainteresowania inwestorów. Również rynek wtórny, który oferuje możliwość nabycia lokalu mieszkalnego z drugiej ręki, cieszy się dużą popularnością. Mieszkania z rynku wtórnego cechują się często dużo bardziej atrakcyjną lokalizacją, zwłaszcza jeśli chodzi o ścisłe centra dużych aglomeracji miejskich. Dodatkowo często są już urządzone i gotowe do zamieszkania, lub wymagają jedynie kosmetycznych przeróbek. Między innymi z tych względów inwestorzy przychylnym okiem spoglądają nie tylko na nowe lokale mieszkalne, ale również te z drugiej ręki.

Jakie mieszkania sprzedają się najszybciej?

Inwestorzy stale przeglądają rynek nieruchomości w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert. Jakie mieszkania na sprzedaż przyciągają wielu z nich? Najszybciej z ofert sprzedaży znikają kawalerki oraz niewielkie mieszkania dwupokojowe. Są to doskonałe M. pod wynajem singlom lub parze, a właśnie w takich najemców często celują inwestorzy. Większe mieszkania także cieszą się zainteresowaniem kupujących, o ile posiadają duży korytarz. Wówczas bowiem inwestor może wynajmować pojedyncze pokoje.
Jeśli chodzi o lokalizację, to w przypadku lokali inwestycyjnych z przeznaczeniem na wynajem, popularnością cieszą się mieszkania na sprzedaż usytuowane w ścisłym centrum miasta lub blisko uczelni wyższych.

Atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w ofercie biur WGN

Mając na uwadze, że najszybciej z rynku schodzą kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe, postanowiliśmy przyjrzeć się bieżącej ofercie. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty z biur WGN.

WGN Kołobrzeg jest wyłącznym agentem sprzedaży kawalerki zlokalizowanej w Kołobrzegu. Mieszkania znajduje się na osiedlu Podczele. Lokalizacja zapewnia bliskość rezerwatu przyrody oraz drogi ekspresowej S6. Niespełna 5 km dzieli inwestycję od kołobrzeskiej strefy uzdrowiskowej. Sprawdzi się doskonale jako inwestycja pod wynajem krótkoterminowy. Mieszkanie liczy 34 metry kwadratowe i znajduje się na 4 piętrze w 5.kondygnacyjnym budynku mieszkalnym. Cena ofertowa wynosi 338 000 złotych, co daje 9 941 złotych za metr kwadratowy.

WGN Szczecin jest wyłącznym agentem sprzedaży mieszkania w Szczecinie. Lokal mieszkalny liczy 32 metry kwadratowe i znajduje się na 3 piętrze w 9.kondygnacyjnym budynku. Kawalerka znajduje się w spokojnej okolicy. Mieszkanie wymaga remontu. Cena ofertowa wynosi 285 000 złotych, co daje 8 906 złotych za metr kwadratowy.

WGN Inowrocław jest wyłącznym agentem sprzedaży kawalerki zlokalizowanej w Inowrocławiu. Mieszkanie znajduje się na 2 piętrze w 3.kondygnacyjnym budynku, który został oddany do użytku w 2000 roku. Blok zarządzany jest przez wspólnotę mieszkaniową. Cena ofertowa wynosi 195 000 złotych, co daje 5 720 złotych za metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż.

WGN Mikołów jest wyłącznym agentem sprzedaży mieszkania zlokalizowanego w Sosnowcu. Lokal mieszkalny znajduje się na 10 piętrze w 11.kondygnacyjnym budynku mieszkalnym. Kawalerka wymaga remontu. Na nowego właściciela czeka prawie 32,5 metrów kwadratowych przestrzeni. Mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż za 175 000 złotych, co daje 5 393 złotych za metr kwadratowy.

WGN Wrocław jest wyłącznym agentem sprzedaży mieszkania zlokalizowanego we wrocławskim Śródmieściu. Mieszkanie w kamienicy liczy 2 pokoje i ma powierzchnię nieco ponad 44 metrów kwadratowych. Znajduje się na parterze w 6.kondygnacyjnym budynku. Lokal mieszkalny wymaga remontu. Do mieszkania przynależy piwnica o powierzchni 6 metrów kwadratowych. Przy budynku znajduje się zagospodarowane podwórko. Cena ofertowa wynosi 395 000 złotych, co daje 8 923 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Mikołów jest wyłącznym agentem sprzedaży mieszkania dwupokojowego, zlokalizowanego w Sosnowcu. Atutem jest usytuowanie w centrum miasta. Lokal mieszkalny liczy 2 pokoje i ma prawie 46 metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się na 3 piętrze w 5.kondygnacyjnym budynku. Lokal mieszkalny wymaga remontu. Cena ofertowa wynosi 219 000 złotych, co daje 4 771 złotych za metr kwadratowy.

WGN Elbląg jest wyłącznym agentem sprzedaży mieszkania w kamienicy. M. mieści się w Elblągu. Lokal mieszkalny znajduje się na 2 piętrze w 4.kondygnacyjnym budynku. Mieszkanie na sprzedaż wymaga remontu. Mieszkanie położone jest w sąsiedztwie centrum miasta, w oddali od głównych ulic, co zapewnia ciszę i spokój. Lokalizacja zapewnia bliski dostęp do bogatej infrastruktury handlowo-usługowej z licznymi sklepami i punktami usługowymi. Mieszkanie ma powierzchnię prawie 38 metrów kwadratowych. Cena ofertowa wynosi 209 000 złotych, co daje 5 515 złotych za metr kwadratowy.

WGN Kalisz jest wyłącznym agentem sprzedaży nowoczesnego, dwupokojowego mieszkania o powierzchni 43 metrów kwadratowych. Lokal mieszkalny znajduje się w Kaliszu. M. zlokalizowane jest na parterze 4.kondygnacyjnego budynku mieszkalnego i prezentuje dobry stan techniczny. Do lokalu mieszkalnego przynależy przestronny taras. Osiedle jest zamknięte i monitorowane. Na terenie osiedla znajdują się dwa duże parkingi. Lokal mieszkalny został wystawiony na sprzedaż za 380 000 złotych, co daje 8 837 złotych za metr kwadratowy.

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, ofert do wyboru jest naprawdę sporo, przy czym są one zróżnicowane. Dzięki temu każdy inwestor będzie mógł wybrać taką nieruchomość, która będzie dla niego najbardziej odpowiednia. Co istotne, będzie mógł dopasować mieszkania na sprzedaż do posiadanego przez siebie budżetu.
Inwestowanie w sektorze mieszkaniowym wciąż jest popularne. Uznawane jest bowiem za bezpieczną i stabilną inwestycję. Można się więc spodziewać, że inwestorzy w dalszym ciągu będą regularnie śledzić oferty pojawiające się na rynku.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora