Informacje dnia

Kontenery medyczne zamiast namiotów przy szpitalach

rawpixel-749494-unsplash
Polkon, producent modułowych kontenerów specjalnego przeznaczenia, podpisał umowę na dostarczenie kilkudziesięciu kontenerów medycznych Agencji Rezerw Materiałowych. Wartość kontraktu wynosi prawie 1 mln PLN. Kontenery będą przeznaczone do wykonywania wstępnych badań pacjentów przy szpitalach na terenie całej Polski. Zostaną dostarczone i zainstalowane w wyznaczonych placówkach do końca grudnia 2020.

Pandemia narzuciła nowe zasady funkcjonowania i wizyt w szpitalach, nawet na planowe zabiegi czy na SOR. Każde wejście na teren placówki wiąże się z obowiązkowym wstępnym badaniem stanu zdrowia, wykluczającym zakażenie koronawirusem. W tym celu przed budynkami placówek szpitali na początku pandemii stanęły tymczasowe namioty, w których przeprowadzany jest wstępny wywiad pacjenta. Jednak dotychczasowe rozwiązanie przestało pełnić swoją rolę ze względu na brak izolacji termicznej namiotów i zbyt niskie temperatury na zewnątrz, które uniemożliwiały pracę medykom i nie zapewniały wystarczającego komfortu badania pacjentom.
Polkon, producent modułowych kontenerów specjalnego przeznaczenia w tym mikro- i makroapartamentów, podpisał umowę na dostarczenie kilkudziesięciu kontenerów medycznych, które będą rozdysponowane wyznaczonym szpitalom na terenie Polski. Wartość kontraktu wynosi prawie 1 mln PLN.

– Kontenery dla Agencji Rezerw Materiałowych są rozszerzoną i dopasowaną do wymagań medycznych przestrzenią do wykonywania wstępnych badań. Projekt jest dla nas priorytetem ze względu na swoje przeznaczenie i wsparcie chorujących oraz pracowników służby zdrowia. Kontener ma powierzchnię 15 mkw i jest stworzony z myślą o higenicznej i funkcjonalnej przestrzeni dla medyków, komentuje Grzegorz Koń, Prezes Polkon.

Pomieszczenia tego typu funkcjonują całorocznie, a ich zastosowanie jest szerokie z możliwością do użytkowania przez całą dobę. Obecnie projekt jest wyposażony w instalacje elektryczną, , ogrzewanie elektryczne, stolarkę okienną i drzwiową. Kontenery zostaną dostarczone i zainstalowane w 30 placówkach, m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku.

W lipcu Polkon pozyskał od inwestorów 2 mln zł na rozwój biznesu. Poza finalizacją prac nad nowym produktem: makroapartamentem, środki z emisji akcji pozwolą na usprawnienie technologii i procesu produkcji oraz kanałów sprzedaży, zakup dźwigu HDS oraz zwiększenie stanu magazynowego.
Polkon ma zamiar zadebiutować na NewConnect do końca 2020 roku.
Źródło: Polkon.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora