Informacje dnia

Kolekcja Dune marki Bizzarto z tytułem must have 2023

©Tom Kurek_sofa Dune (2)

Modułowa sofa Dune marki Bizzarto otrzymała tytuł must have 2023. Zaprojektowane przez Grynasz Studio piękne formy, inspirowane architekturą modernizmu i postmodernizmu, kryją w sobie wielkie walory użytkowe.

Kolekcja Dune marki Bizzarto decyzją Rady Ekspertów must have znalazła się w gronie najlepszych polskich produktów w prestiżowym plebiscycie organizowanym już po raz trzynasty w ramach Łodź Design Festiwal. Wyróżnia on najlepsze wdrożenia od polskich projektantów i producentów i ma na celu promocję dobrego designu w kraju i za granicą.

Nagrodzona Dune to kolekcja nieograniczonych możliwości. Jest minimalistycznie prosta, a zarazem urzekająca detalami, takimi jak przyjemne łuki powtarzające się na siedziskach i poduszkach oparciowych. – Wbrew pozorom, właśnie ta prostota formy jest wyjątkowo trudna do osiągnięcia – mówi Małgorzata Jeżowska, manager marketingu marki Bizzarto. – Musieliśmy wykorzystać nasze ogromne doświadczenie w tworzeniu mebli wypoczynkowych. Powstało wiele prototypów i długo pracowaliśmy, by uzyskać satysfakcjonujący nas efekt, w tym wygięcia poduch. To było prawdziwe wyzwanie. Zależało nam na odpowiednim kształcie, przy zastosowaniu konkretnych, ale też nieułatwiających zadania materiałów, m.in. puchu i pierza. A jednocześnie na zachowaniu bajecznego komfortu wypoczynku. Możemy śmiało powiedzieć, że plan ten zakończył się sukcesem.

Projekt kolekcji Dune wyszedł z pracowni Grynasz Studio. Designerzy Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz znaleźli inspiracje w architekturze modernizmu i postmodernizmu, jak również z dużą inwencją wykorzystali możliwości współczesnego rzemiosła.

Źródło: Bizzarto.