rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Katowicka nieruchomość inwestycyjna Home Concept Design Park powiększy się o trzeci budynek

Rozbudowa Home Concept Design Park w katowickim Roździeniu (9)
Nieruchomość inwestycyjna Home Concept Design Park w Katowicach powiększy się o trzeci budynek.

Najlepszy design, inspirujące ekspozycje, spotkania architektów i projektantów, a to wszystko na powierzchni blisko 17 000 m2. Katowicki Home Concept Design Park – centrum handlowe z szeroką ofertą aranżacji wnętrz – powiększy się o trzeci budynek. Nowa przestrzeń będzie zorientowana na unikalne marki z segmentu premium. Całości inwestycji dopełni patio, które połączy w trzy budynki retail parku i zostanie wkomponowane w sąsiadującą z nimi zabytkową Aleję Kasztanowców. Inwestor, Grupa AB Development, planuje otworzyć nową część kompleksu wiosną 2025 roku.

Nowi najemcy rozbudowywanego w Katowicach retail parku zadomowią się pod wyjątkowym adresem. Dołączą do świetnie skomunikowanego parku handlowego z  najbardziej kompleksową ofertą wyposażenia wnętrz na Śląsku, który w ciągu roku od poprzedniej rozbudowy ugruntował swoją pozycję na rynku. Dzisiaj Home Concept Design Park jest jednym z czołowych miejsc pierwszego wyboru dla urządzających swoje mieszkania, domy czy biura klientów indywidualnych oraz dla specjalistów, którzy docenili ten koncept i korzystają z jego oferty w swoich realizacjach. Nie bez znaczenia jest tutaj przemyślany dobór zapraszanych pod dach retail parku marek, które w swoich produktach łączą najnowsze trendy z ponadczasową klasyką, a wzornictwo użytkowe ze sztuką.

Rozbudowa Home Concept Design Park realizuje naszą ambicję utrzymania pozycji największego retail parku z segmentu premium w okolicy, który w jeszcze szerszym zakresie, niż dotychczas, będzie wychodził naprzeciw oczekiwaniom wymagających konsumentów. Chcemy odpowiadać na potrzeby nie tylko jakościową ofertą handlową, ale proponować również wartość dodaną i być platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, inspiracji dla przedstawicieli branży. Duże zainteresowanie ze strony klientów i potencjalnych najemców, ale też projektantów czy architektów utwierdza nas w przekonaniu, że to dobry i rozwojowy kierunek. Jeśli w ślad za tym Home Concept Design Park będzie kojarzył się z nowoczesnym myśleniem o projektowaniu, doceniającym rolę desingu dla jakości, komfortu i radości życia, będzie to dla nas źrodło niemałej satysfakcji – mówi Krzysztof Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

Rozbudowa retail parku o trzeci budynek i patio zakłada dalsze zagospodarowanie terenów zielonych. Designerskie marki, które szukają ciekawej przestrzeni dotarcia do swoich klientów, mogą mieć pewność, że w Home Concept Design Park będą rozwijać się w harmonii z jego naturalnym, parkowym otoczeniem.

Koncepcję rozbudowy Home Concept Design Park przygotowali projektanci z pracowni Jankowski i Opyrchał, za projekt odpowiada biuro architektoniczne ARKAT Dieter Paleta, głównym wykonawcą inwestycji jest natomiast Grupa Inbud Bielsko. Otwarcie trzeciego budynku i patio zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora