rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Inwestycja Newport Logistics Fund w Zgierzu finansowana przez Santander Bank Polska S.A.

helloquence-61189-unsplash
Inwestycja Newport Logistics Fund w Zgierzu finansowana przez Santander Bank Polska S.A.

Newport Logistics Fund, fundusz inwestujący w nieruchomości magazynowe, uzyskał finansowanie bankowe dla realizowanego centrum logistycznego w Lućmierzu koło Zgierza. Santander Bank Polska S.A. wsparł realizację kompleksu dwóch budynków o łącznej powierzchni 33 500 m kw.

Newport Logistics Fund kończy realizację pierwszego z dwóch budynków w ramach parku logistycznego w Zgierzu. Jeszcze w tym kwartale z hali o powierzchni 6 300 m. kw. skorzysta DPD – jedna z największych firm kurierskich w Europie. W budynku typu cross-dock znajdzie się jeden z największych i najnowocześniejszych sorterów firmy w kraju. Do dyspozycji najemcy oddane zostanie także zaplecze biurowo-socjalne. Hala zostanie wyposażona w szereg zrównoważonych rozwiązań – m.in. instalację fotowoltaiczną oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych – i będzie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent. Kolejny magazyn zrealizowany w ramach kompleksu zajmie ponad 27000 m kw.

– „Park logistyczny w Zgierzu już przyciągnął firmę DPD, jednego z liderów branży kurierskiej, potwierdzając ogromy potencjał tej lokalizacji – blisko autostrady A2 i węzła Emilia. Cieszy nas, że atrakcyjność dostrzega również Santander Bank Polska S.A., który udzielił kredytu na realizację tej ważnej dla regionu inwestycji. Wsparcie instytucji finansowych wskazuje cały czas bardzo mocną pozycję rynku nieruchomości przemysłowych, która jest specjalnością Newport Logistics Fund. Rysuje to korzystne perspektywy dla dalszego rozwoju w Polsce i Europie” – mówi Szymon Ostrowski, dyrektor zarządzający funduszu.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora