rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Inicjatywa joint venture Archicomu z Rank Progress na wrocławskim rynku nieruchomości inwestycyjnych

Browarna-Archicom
Inicjatywa joint venture, podjęta we współpracy Archicomu z Rank Progress, dotyczy realizacji miastotwórczej inwestycji na terenie znajdującym się przy ul. Browarnej we Wrocławiu.

Jesteśmy podekscytowani możliwością realizacji wspólnego projektu z Rank Progress. Cieszy nas również fakt, że wymagający partner zaufał właśnie Archicom, powierzając wykonanie inwestycji w tej wyjątkowej lokalizacji, która zdecydowanie nie jest nam obca. Od wielu lat realizujemy na wrocławskim Kleczkowie wieloetapowe przedsięwzięcie deweloperskie. Wierzymy, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku zaoferujemy naszym klientom możliwość nabycia mieszkań w tej pierwszorzędnej lokalizacji mówi Mikołaj Martynuska, współzarządzający procesami pozyskiwania nowych terenów w Grupie Archicom.

Projekt zakłada wniesienie przez Rank Progress do spółki gruntu, a kompleksową realizacją inwestycji zajmie się Archicom. Udział Archicomu we wspólnym przedsięwzięciu wyniesie 55%, a Rank Progress 45%.

Jako Rank Progress wnieśliśmy do projektu atrakcyjny grunt w centrum Wrocławia, mając świadomość, że wybór strategicznego partnera nie będzie łatwy. Oferta Archicom okazała się dla nas najatrakcyjniejsza ze względu na dogłębne zrozumienie rynku wrocławskiego i tej konkretnej lokalizacji, a także ponad 37-letnie doświadczenie oraz branżowe know-how – podsumowuje Marcin Gutowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Rank Progress S.A.

W ramach trzyetapowej inwestycji Archicom jako strategiczny partner wybuduje osiedle o ponad 45 tys. mkw. PUM, z uwzględnieniem blisko 800 mieszkań. Już dziś okolica charakteryzuje się rozbudowaną infrastrukturą, oferując szereg udogodnień, takich jak sklepy, obiekty handlowo-usługowe czy też miejsca umożliwiające rekreację. Inwestycja znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta – wystarczy zaledwie kilkanaście minut jazdy rowerem, aby dotrzeć na wrocławski Rynek.

mat.prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora