rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Firma YIT zrealizowała ponad 500 mieszkań dla sektora PRS w Polsce

1_YIT_Nrep_Lett Lazurowa
Firma YIT zrealizowała ponad 500 mieszkań dla sektora PRS w Polsce.

W ciągu dwóch lat fiński deweloper YIT wybudował i przekazał funduszowi Nrep ponad pół tysiąca lokali na wynajem w Warszawie.

Firma YIT wydała funduszowi Nrep 116 mieszkań w ramach II etapu osiedla Parkur Residence w październiku 2022 roku, ponad 100 lokali wchodzących w skład I etapu Nordic Bemowo w kwietniu 2023 roku oraz 280 jednostek mieszkalnych w projekcie Smartti Mokotów we wrześniu 2023 roku.

– Trzy projekty położone w trzech warszawskich dzielnicach (Ursynów, Bemowo i Mokotów) oraz ponad 500 lokali na wynajem wybudowanych w ciągu dwóch lat to dowód zaangażowania i kompetencji YIT w przygotowaniu i realizacji najwyższej jakości projektów mieszkaniowych. Rynek PRS jest wyzwaniem dla dewelopera, ze względu na formę finansowania, wykończenie lokali i specyfikę współpracy z funduszami. Udowodniliśmy, że z sukcesem możemy temu podołać mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

– Noli Mokotow jest pierwszym projektem co-livingowym Nrep w Polsce. W ramach tej lokalizacji powstało 280 pokoi typu studio z aneksami kuchennymi i balkonami. To koncept oferujący usługi zakwaterowania krótko- i długoterminowego, łączący domową wygodę z hotelowymi udogodnieniami. Pierwsi goście pojawili się w Noli Mokotow już w listopadzie br. i mogą skorzystać dodatkowo z przestrzeni wspólnych, takich jak kuchnia i jadalnia, taras na dachu, pokoje filmowe, pralnia, siłownia, przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, restauracja. W ramach zakwaterowania gościom zapewniony jest dedykowany zespół hostów, obsługa techniczna i usługi sprzątania poinformowała Marta Karteczka, Head of Operations, Serviced Living Poland w Nrep.

mat.pras.