rynek nieruchomości na wynajem

Firma SLT TRANS LOGISTIC wynajęła prawie 4 900 mkw. w nieruchomości komercyjnej Panattoni Park Gdańsk West II

SM-SLT-AXI-IMMO-Panattoni
Firma SLT TRANS LOGISTIC wynajęła prawie 4 900 mkw. w nieruchomości komercyjnej Panattoni Park Gdańsk West II.

Międzynarodowy operator logistyczny SLT TRANS LOGISTIC zdecydował się na otwarcie pierwszego buforowego magazynu w Polsce w ramach Panattoni Park Gdańsk West II. Najemca zajmie ponad 4 900 mkw. powierzchni logistycznej i biurowej w trójmiejskiej inwestycji firmy Panattoni. W transakcji firmę SLT TRANS LOGISTIC reprezentował zespół ekspertów AXI IMMO.

SLT TRANS LOGISTIC, międzynarodowy operator logistyczny specjalizujący się w transporcie ładunków skonteneryzowanych LCL i FCL. Firma zapewnia neutralne i kompleksowe rozwiązania logistyczne obejmujące transport morski, kolejowy, lotniczy i drogowy.

Anastasiia Suvorova, Country Manager, SLT TRANS LOGISTIC, mówi: „Decyzja o otwarciu nowego magazynu w Trójmieście była związana z naturalną potrzebą ekspansji. Dodatkowo daje nam możliwość odpowiedniego zarządzania zapasami, a także optymalizuje koszty transportu. Dotychczas większość operacji biznesowych prowadzona była z siedziby głównej w Pruszkowie. Nowe rozwiązanie w znaczący sposób dywersyfikuje nasze możliwości logistyczne, umożliwiając Klientom uzyskanie korzystniejszych warunków cenowych i skrócenie czasu dostaw“.

Jakub Jastrzębski, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśniają: „Wśród najczęściej zgłaszanych potrzeb związanych z magazynem dla branży TSL znajdują się m.in. możliwość wysokiego składowania, relatywnie nieduża odległość do tras ekspresowych umożliwiających szybką dystrybucję towarów, a także infrastruktura do ładowania i rozładunku towarów. Dodatkowym czynnikiem, który zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w nadmorskich regionach pozostaje odległość od portów morskich. W przypadku Klienta, SLT TRANS LOGISTIC, wspomniane czynniki umożliwiły nam trafną analizę i szybką identyfikację potrzeb. Zyskując na czasie niemal od ręki przedstawiliśmy kilka dostępnych opcji, z których oferta przygotowana przez Panattoni okazała się najbardziej konkurencyjna”.

Najemca zajmie ponad 4 700 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni blisko 150 mkw. części biurowo-socjalnej.

Rafał Jełowicki, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Trójmiasto to naturalny kierunek do rozwoju dla każdej firmy związanej z branżą TSL w Polsce. Posiadanie magazynu buforowego w tej lokalizacji zwiększa ich konkurencyjność, a także znacząco obniża koszty prowadzenia działalności. To strategiczne miejsce na logistycznej mapie Polski oferujące dużą liczbę wykwalifikowanych pracowników oraz wiele atrakcyjnych powierzchni dla najemców. Co ważne, u sukcesu tej transakcji leży doświadczenie, wzajemne zaufanie i kooperacja zespołów AXI IMMO z różnych regionów Polski, wpływająca na dostarczenie efektywnych rozwiązań dla Klientów”.

Katarzyna Głodowska, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: „Trójmiejski rynek magazynowy posiada zróżnicowaną ofertę powierzchni, która ewoluuje wraz z potrzebami klientów. Znajdziemy tutaj zarówno duże międzynarodowe korporacje, jak i mniejszych lokalnych najemców dbających o prestiż regionu. W ostatnich latach Trójmiasto poprzez inwestycje w rozbudowę infrastruktury transportowej zyskało na znaczeniu jako regionalny hub. To impuls dla wielu uznanych deweloperów i funduszy do budowy na tym rynku nowoczesnych i efektywnych parków dystrybucyjnych i logistycznych”.

Martyna Sochaczewska, Leasing Director, Panattoni, podkreśla: „Zasoby powierzchni przemysłowej w regionie trójmiasta wzrosły w ciągu ostatnich 4 lat trzykrotnie. Pozwala to w coraz większym stopniu wykorzystywać potencjał lokalizacyjny płynący przede wszystkim z obecności błyskawicznie rozwijającego się Portu Gdańskiego, który po pierwszym kwartale br. zajmował 8 miejsce wśród europejskich portów pod względem przeładunków. To fantastyczny wynik, który przyciąga operatorów logistycznych, potrzebujących dostosowanej i nowoczesnej powierzchni. Znaczne zasoby Panattoni na Pomorzu pozwalają kolejnym firmom na sprawne ulokowanie swoich operacji w jednym z najatrakcyjniejszych i najszybciej rozwijających się regionów w kraju”.

Nieruchomość inwestycyjna Panattoni Park Gdańsk West II to nowoczesny kompleks magazynowy docelowo składający się z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 111 000 mkw. W użytku znajdują się I i II faza inwestycji tj. hale oferujące kolejno 49 200 mkw. i 24 700 mkw. optymalnie dopasowane do wymogów klientów z różnych branż.

Źródło: AXI IMMO.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora