rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Firma GLP kupuje od 7R magazynową nieruchomość komercyjną w Gdańsku

fot. www.jacekolszewski.com

fot. www.jacekolszewski.com

Firma GLP kupuje od 7R magazynową nieruchomość komercyjną w Gdańsku.

Firma GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 11,500 mkw. w Gdańsku. Budynek posiadający certyfikat BREEAM na poziomie Very Good został zrealizowany przez firmę 7R i oddany do użytku w 2021 roku. Użytkują go obecnie wiodące marki z sektora FMCG i spożywczego. Obiekt zakupiony przez GLP znajduje się 10 minut jazdy samochodem od centrum Gdańska, w pobliżu autostrady A1 i drogi ekspresowej S7, które łączą Trójmiasto z centralną Polską.

Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE w GLP Europe komentuje: “Zakup tej nieruchomości wzmacnia naszą pozycję w Gdańsku i okolicach, stanowiąc uzupełnienie naszego portfolio w regionie. Pozwala zaoferować klientom dodatkowe możliwości związane z lokalizacją naszych budynków oraz konfiguracją dostępnej w nich przestrzeni. To z kolej ułatwi firmom optymalizację łańcuchów dostaw i dotarcie do szerszej bazy klienckiej.”

Podczas transkacji firma GLP była reprezentowana przez kancelarię White & Case LLP M. Studniarek i Wspólnicy – Kancelaria Prawna sp. k. Usługi audytorskie zapewnił kupującemu Deloitte. Firma 7R była reprezentowana przez kancelarię SKJB sp. k., a w zakresie podatków doradzała jej firma Crido.

Źródło: GLP.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora