rynek nieruchomości na wynajem

Firma Cushman & Wakefield będzie zarządzała całym portfelem nieruchomości inwestycyjnych VIG Fund w Polsce

Libra
Firma Cushman & Wakefield będzie zarządzała całym portfelem nieruchomości inwestycyjnych VIG Fund w Polsce.

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana na zarządcę trzech warszawskich budynków biurowych należących do VIG Fund – Libra Business Center B, LIFE Building oraz Jasnej 26. Tym samym zespół Cushman & Wakefield będzie zarządzał całym, liczącym ponad 47 000 mkw. portfelem funduszu w Polsce.

Cieszę się z dalszego rozwoju partnerstwa z Cushman & Wakefield. Powierzenie zarządzania naszym portfelem nieruchomości w Warszawie jednemu podmiotowi oznacza synergię i uproszczenie struktury, co będzie korzystne zarówno dla VIG Fund, jak i naszych najemców. W ostatnich latach poznaliśmy zespół Cushman & Wakefield jako proaktywnego i nowoczesnego zarządcę. Dlatego jesteśmy przekonani, że trzy kolejne budynki, za które będzie on odpowiedzialny, zostaną w przyszłości podniesione do nowego, wyższego poziomu pod względem zrównoważonego zarządzania. – mówi Manuel Simon, Head of Investment Real Estate, odpowiedzialny również za zarządzanie aktywami w Polsce.

Do zadań Cushman & Wakefield należy zarządzanie operacyjne, księgowe i techniczne, w tym zwiększanie efektywności energetycznej budynków oraz wdrażanie strategii związanej ze zrównoważonym funkcjonowaniem nieruchomości. Zarówno Libra Business Center B, LIFE Building oraz Jasna 26 trafią pod skrzydła Cushman & Wakefield od lipca tego roku. Aktualnie firma zarządza już trzema innymi warszawskimi obiektami biurowymi VIG Fund – Chmielną 25, Norway House i Nowogrodzką 21.

Poszerzenie naszego portfolio o kolejne biurowce należące do VIF Fund oznacza, że łącznie w Polsce zarządzamy już 4,1 mln mkw. powierzchni, a nasz portfel w regionie CEE to już prawie 6 mln mkw. w ramach różnych klas aktywów. Fakt poszerzenia współpracy z VIG Fund daje nam jeszcze większe pole do wdrażania rozwiązań optymalizacyjnych, np. w obszarze efektywności energetycznej, jak i wykorzystywania efektu skali przy implementacji narzędzi związanych z ambitnymi celami ESG naszego klienta. Serdecznie dziękujemy za zaufanie zespołowi VIG Fund i liczymy na wiele udanych, wspólnych przedsięwzięć. – komentuje Grzegorz Dyląg, Partner, Head of Asset Services Business Space, Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield.

Źródło: Cushman & Wakefield.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora