Z życia spółek

Firma bolttech przyspiesza rozwój w regionie EMEA

ben-rosett-10614-unsplash
Firma bolttech przyspiesza rozwój w regionie EMEA. Firma bolttech, dynamicznie rozwijający się międzynarodowy insurtech, ogłosił dzisiaj, że został wyłącznym udziałowcem spółki Digital Care, jednej z wiodących firm z sektora embedded protection z siedzibą w Polsce. Przejęcie to stanowi znaczący krok w realizacji strategicznych celów bolttech w regionie EMEA i na skalę globalną, przyspieszając rozwój firmy, szczególnie w obszarze partnerstw w branży telekomunikacyjnej.

Digital Care zyskało uznanie rynku ze względu na innowacyjność proponowanych rozwiązań i jakość obsługi klienta, a produkty oraz sieć partnerów Digital Care doskonale uzupełniają ofertę bolttech. Ta transakcja pozwoli bolttech umocnić globalną obecność firmy, poszerzyć ofertę produktową, skalę działań operacyjnych, a także sieć partnerów dystrybucyjnych w obszarze embedded protection. Po przejęciu Digital Care, bolttech wejdzie też na cztery nowe rynki w regionie EMEA – polski, chorwacki, litewski i południowoafrykański.

Dzięki połączeniu, bolttech i Digital Care wzmocnią swoją pozycję na globalnym rynku embedded protection, zwiększając jednocześnie potencjał serwisowy, technologiczny i w obszarze zrównoważonego rozwoju. Połączenie kompetencji obu firm pozwoli wytworzyć dodatkową wartość dla klientów, partnerów, pracowników i akcjonariuszy.

Przejęcie idealnie wpisuje się również w misję bolttech – wykorzystywania technologii w celu zapewnienia klientom dostępu do produktów ochronnych, gdy tego najbardziej potrzebują, promowania powszechnej dostępności ubezpieczeń i usług finansowych, szczególnie na rynkach wschodzących.

– Cieszymy się, że możemy powitać Digital Care w rodzinie bolttech – powiedział Rob Schimek, Dyrektor Generalny bolttech. – Osiągnięcia Digital Care w zakresie innowacji i jakości obsługi klienta, w połączeniu z ogromnym doświadczeniem w zakresie embedded protection sprawiają, że jest dla nas idealnym partnerem, który wesprze nasz rozwój zarówno w regionie EMEA, jak i globalnie. Razem będziemy mogli dostarczać innowacyjne rozwiązania z obszaru insurtech jeszcze szerszemu gronu partnerów i klientów.

Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny bolttech. Wierzymy, że jest to ogromna szansa na rozwój dla naszej firmy i że możemy odegrać ważną rolę we wspieraniu misji bolttech, polegającej na budowaniu globalnego, opartego na technologii, ekosystemu produktów ochronnych i ubezpieczeniowych. W tym miejscu pragnę podziękować całemu zespołowi Digital Care, który przez ostatnie lata ciężko pracował na ten sukces – powiedział Aleksander Wistuba, Prezes Zarządu Digital Care.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Obecnie bolttech i Digital Care ściśle współpracują nad sprawną i płynną integracją obydwu organizacji.

mat.pras.