Z życia spółek

Firma APP-Projekt podsumowuje pierwsze półrocze 2023 roku

MKM_JKM_APP-Projekt
Firma APP-Projekt podsumowuje pierwsze półrocze 2023 roku.

W pierwszym półroczu 2023 roku firma budowlano-inżynieryjna APP-Projekt zrealizowała 50 kontraktów na rynku nieruchomości w Polsce. Ukończone projekty dotyczyły różnych sektorów i obejmowały szeroki wachlarz usług świadczonych przez firmę. Wśród zleceń, które firma wykonała przez sześć pierwszych miesięcy 2023 roku, dominowały kontrakty na usługi dla rynku magazynowo-logistycznego i mieszkaniowego.

APP-Projekt udzielił wsparcia przy 14 projektach z sektora magazynowego, a łączna powierzchnia inwestycji, w które zaangażowani byli pracownicy APP-Projekt, wyniosła ponad 350 tys. mkw. Ponad połowa zleceń dotyczyła przebudowy hal magazynowych. Było również kilka nietypowych zadań. – Nasze zaangażowanie w projekty logistyczne opierało się głównie na usługach zarządzania projektem i nadzoru inwestorskiego w budowanych czy przebudowywanych obiektach, ale wykonaliśmy także wiele innych ciekawych zleceń, jak np. budowa kanalizacji deszczowej, systemu fotowoltaicznego czy fit-out hali magazynowej – mówi Michał Korwin-Małaszyński, członek zarządu APP-Projekt.

Ponadto w pierwszym półroczu 2023 grupa APP-Projekt brała udział w realizacji łącznie ponad 1000 mieszkań w całej Polsce dla 12 deweloperów. Usługi zakończone w I półroczu 2023 roku obejmowały m.in.: zarządzanie projektem, nadzór inwestorski, raporty due diligence czy usługę bankowego inspektora nadzoru.

– Nasza współpraca z deweloperami mieszkaniowymi przebiega bardzo sprawnie i opiera się na wieloletnim zaufaniu, jakim obdarzyli nas nasi klienci oraz docenieniu przez nich wysokiej jakości naszej pracy. Jest to stabilna gałąź naszego biznesu, która ma jeszcze spory potencjał. Liczymy, że dzięki uruchomieniu programu Bezpieczny Kredyt 2% projekty dotąd wstrzymywane ruszą i pula realizowanych przez nas inwestycji mieszkaniowych jeszcze wzrośnie – dodaje Jacek Korwin-Małaszyński, członek zarządu APP-Projekt.

Źródło: APP-Projekt.