rynek nieruchomości na wynajem

Electro Cable Group wynajmuje 11 800 mkw. powierzchni w nieruchomości komercyjnej CTPark Zabrze

CTPark Zabrze
Electro Cable Group wynajmuje 11 800 mkw. powierzchni w nieruchomości komercyjnej CTPark Zabrze. Firma Electro Cable Group wynajęła 11 800 mkw. w kompleksie CTPark Zabrze. To pierwsza w Polsce inwestycja ukraińskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji przewodów i kabli miedzianych oraz aluminiowych.

Kompleks CTPark Zabrze został zlokalizowany na działce o powierzchni 21 ha i docelowo będzie składał się z zespołu pięciu budynków. Dotychczas powstały tam trzy obiekty o łącznej powierzchni 66 790 mkw.

Electro Cable Group jest największym ukraińskim producentem i eksporterem kabli dedykowanych rozwiązaniom zasilającym, sterującym oraz służącym do transmisji danych. Większość z wytwarzanych przez nią kabli przeznaczona jest na rynek Unii Europejskiej, a według rankingu Forbes Ukraine należy do grona dwustu największych ukraińskich przedsiębiorstw.

W ostatnich dwóch latach nastąpił znaczący wzrost udziału ukraińskich firm na polskim rynku. Według ostatnich danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w kraju działa obecnie 26,9 tys. spółek z ukraińskim kapitałem. Polska jest pierwszą zagraniczną lokalizacją dla Electro Cable Group. Firma uruchomi swoje operacje produkcyjne w CTPark Zabrze, którego łączna powierzchnia wynosi ponad 66 tys. mkw. Całkowity koszt inwestycji przekroczy 14 mln euro, a zatrudnienie znajdzie tam ponad 140 osób.

Istotną zaletą CTPark Zabrze jest fakt, iż znajduje się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oferującej 10-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości. Co więcej, jej zarząd, a także władze miejskie Zabrza stale rozwijają programy wparcia inwestycyjnego, stanowiące kluczowe elementy stabilnej ekspansji na polskim rynku. W wynajętym przez Electro Cable Group budynku prowadzimy aktualnie prace mające na celu dostosowanie powierzchni do działań produkcyjnych, które będą realizowane pod szyldem Zabrze Cable Factory, a ich start przewidywany jest na drugą połowę 2024 roku. Planujemy również rozbudowę obiektu, co w dalszej perspektywie pozwoli zwiększyć skalę prowadzonych tam operacji. – mówi Łukasz Tomczyk, Leasing Manager w CTP Poland.

Electro Cable Group wynajęła 11 800 mkw. powierzchni w budynku ZAB5, który został dostosowany do jej precyzyjnych oczekiwań. W posadzce wykonano fundamenty pod instalacje i urządzenia najemcy. Dach obiektu jest natomiast przygotowany pod montaż paneli fotowoltaicznych, stanowiących w perspektywie jedno ze źródeł zasilania, wykorzystywanych w realizowanych tam działaniach operacyjnych.

Od niespełna dekady Electro Cable Group szybko rozwija się na rynkach Unii Europejskiej. Obecnie widzimy, że musimy zwiększyć moce produkcyjne poprzez dodanie do naszej Grupy nowej fabryki. Polska jest wyjątkowym krajem, a jej gospodarka znacząco pomaga Ukrainie. Korzystne, lokalne warunki ekonomiczne oraz położenie geograficzne CTPark Zabrze odpowiadają naszym potrzebom, związanym z dostępnością do głównych rynków zaopatrzenia, znajdujących się w Austrii, Niemczech, na Węgrzech czy w Finlandii. CTP wspierało nas od pierwszego spotkania i było bardzo elastyczne w stosunku do wszystkich naszych wymagań, dlatego uznaliśmy, że CTPark Zabrze będzie najlepszym miejscem do nawiązania długoterminowego partnerstwa. W dalszym ciągu chcemy być ukraińską firmą, która stale rozszerza swoją działalność w Europie. – mówi Yevhen Boiko, CFO Electro Cable Group.

Nasza współpraca z Electro Cable Group potwierdza stale rosnącą popularność kompleksu logistycznego CTPark Zabrze wśród zagranicznych inwestorów. Firmy o międzynarodowym zasięgu wybierają tę lokalizację na swoją pierwszą siedzibę w Polsce ze względu na jej najwyższe parametry użytkowe i niezwykle korzystne położenie. Czynniki te bezpośrednio wpływają na możliwość niezakłóconego rozwoju i realizację strategicznych celów biznesowych. – mówi Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.
mat.pras.

nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora