rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Deweloper Panattoni rozbudowuje swoje pomorskie portfolio nieruchomości inwestycyjnych

PP Gdańsk West II
Deweloper Panattoni rozbudowuje swoje pomorskie portfolio nieruchomości inwestycyjnych.

Deweloper ukończył kolejny etap Panattoni Park Gdańsk West II, a obecna powierzchnia – 73 000 m kw. – została wynajęta w ok. 90 proc. jeszcze przed finalizacją. Firma przekroczyła 600 000 m kw. powierzchni dostarczonej w regionie, a w Trójmieście i okolicach buduje kolejne 70 000 m kw.

Panattoni w ramach parku zlokalizowanego w Kowalach koło Gdańska zrealizowało dotychczas dwa budynki o łącznej powierzchni 73 000 m kw., a w planach ma realizację ostatniego obiektu, który zajmie ok. 37 000 m kw. Panattoni Park Gdańsk West II w momencie ukończenia drugiego etapu był już w blisko 90-procentach wynajęty.

–„Kolejne realizacje w województwie pomorskim to naturalna odpowiedź na rozwój biznesowy regionu, który coraz lepiej wykorzystuje swój potencjał, wynikający m.in. z bliskości jednego z największych portów morskich w Europie. Przekłada się to oczywiście na niemalejący popyt na powierzchnię przemysłową, który w skali kraju w I kw. br. ustępował tylko trzem wiodącym rynkom w kraju: mazowieckiemu, łódzkiemu i śląskiemu. Panattoni Park Gdańsk West II to doskonałe potwierdzenie zainteresowania biznesu, ponieważ jeszcze przed ukończeniem ostatniego etapu był bliski pełnej komercjalizacji” – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.

Zasoby nowoczesnej powierzchni w województwie pomorskim wzrosły w ostatnich 5 latach 3-krotnie, a za blisko 40 procent tego wolumenu odpowiada Panattoni. Deweloper dzięki ukończeniu kolejnego etapu parku w Kowalach przekroczył 600 000 m kw. powierzchni dostarczonej w regionie, a w ramach różnych pomorskich projektów realizuje obecnie ponad 70 000 m kw.

Źródło: Panattoni.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora