rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Deweloper nieruchomości inwestycyjnych CTP chce wynająć klientom w Polsce 3 mln mkw. powierzchni

b5366993164bb865ea291c15bfe05016

Deweloper nieruchomości inwestycyjnych CTP chce wynająć klientom w Polsce 3 mln mkw. powierzchni.

W 2021 firma CTP rozpoczęła ekspansję na polski rynek, finalizując w I połowie br. transakcję zakupu gruntów o łącznej powierzchni 2,5 mln mkw. Transakcja ta daje możliwość dostarczenia klientom w najbliższym czasie 1,25 mln mkw. GLA. Firma posiada aktualnie w budowie 500 000 mkw. powierzchni i planuje uruchomienie kolejnych inwestycji.
Aktualnie w realizacji firma posiada ponad 500 000 mkw. powierzchni brutto. Nowe hale powstają w czterech lokalizacjach: w Lubuskiem – Iłowa, na Śląsku – Katowice i Zabrze oraz w obrębie Warszawy (Kobyłka, Mszczonów i gmina Czosnów). CTP przygotowuje się też do uruchomienia budowy trzeciego etapu inwestycji w Opolu, a także kolejnych projektów.

Nasze zaufanie do polskiego rynku potwierdza wieloletnia strategia rozwoju CTP nad Wisłą. Przez najbliższe dwa, trzy lata planujemy wykorzystać potencjał 2,9 mkw. gruntów, które mamy aktualnie w portfolio, co gwarantuje nam ok. 1,5 mln powierzchni najmu brutto. Uplasuje to Polskę w pierwszej trójce krajów, w których jako grupa CTP działamy – pod względem powierzchni w budowie oraz tej dostarczanej. Powiększając bank ziemi i realizując budowy w stałym tempie, rok 2026 chcielibyśmy zakończyć wynikiem 3 mln mkw. wynajętej powierzchni GLA w naszym portfelu, – komentuje Bogi Gabrovic, CFO w CTP Poland.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora