Z życia spółek

CPIPG z podsumowaniem działalności na rynku nieruchomości komercyjnych w 2022 roku

CPIPG_fot
CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w 2022 roku zawarł rekordową liczbę umów najmu, w należących do firmy oraz zarządzanych przez nią obiektach biurowych i handlowych.

W minionym roku łącznie firma sfinalizowała 235 kontrakty na powierzchnię ponad 168 000 mkw. Przejęcie w 2022 roku asset management w biurowcach należących do IMMOFINANZ zwiększyło powierzchnię biurową, którą zarządza CPI Property Group do 561 000 mkw, potwierdzając pozycję firmy jako lidera na warszawskim rynku nieruchomości biurowych pod względem GLA. Proaktywna polityka leasingowa, prowadzona przez grupę w 24 biurowcach, zaowocowała podpisaniem 140 umów na łączną powierzchnię 135 777 mkw. Największe transakcje zawarto w myhive Warsaw Spire, Warsaw Financial Center oraz biurowcu Chałubińskiego 8 – zarówno z klientami korporacyjnymi jak i instytucjonalnymi. Średni poziom occupancy we wszystkich budynkach biurowych zarządzanych przez CPIPG, na koniec 2022 roku wyniósł zakładane 95,6% i jest o 7,2 p.p. wyższy od średniej na rynku warszawskim.

Cieszę się i dziękuję całemu zespołowi, że w pełnym wyzwań 2022 roku zrealizowaliśmy wyznaczone cele komercjalizacyjne. Decyzja o pozostaniu najemców w naszych przestrzeniach, jak również pozyskanie nowych partnerów, świadczy o wysokiej jakości oferowanych powierzchni  oraz efektywnym zarządzaniu. Dzięki szerokiemu, zróżnicowanemu portfelowi biurowemu, możemy zaproponować optymalne warunki zarówno klientom korporacyjnym, średnim i małym firmom, a także instytucjom. W portfolio retail mamy zarówno tradycyjne centra handlowe, jak i cieszące się popularnością tak najemców, jak i klientów, parki handlowe. Dodając do tego zasięg geograficzny naszych assetów – jesteśmy w stanie doskonale je skomercjalizować, o czym świadczą ubiegłoroczne wyniki. Dzięki realizacji wyznaczonych celów, w bieżącym roku będziemy mogli skupić się na podnoszeniu wartości naszego portfolio przez udoskonalenie serwisów i zacieśnianie relacji z najemcami podsumowuje Barbara Topolska, Country Manager Polska w CPI Property Group.

Źródło: CPI Property Group.