Gospodarka

Bank Pocztowy w dobie pandemii wprowadzi kredyt na wideoidentyfikację

Bank Pocztowy z zewnatrz

Bank Pocztowy w dobie pandemii wprowadził nowe rozwiązanie dla swoich klientów –  w ramach oferty kredyt on-line mogą oni za pośrednictwem infolinii starać się o finansowanie w wysokości nawet do 50 tysięcy złotych na okres do 5 lat – bez wychodzenia z domu czy fizycznego dopełniania jakichkolwiek formalności. Jesienią kredyt on-line będzie dostępny również dla nowych klientów, przy wykorzystaniu wideoidentyfikacji. W rozwiązaniu tym wniosek będzie możliwy do złożenia podczas rozmowy telefonicznej, a wideoidentyfikacja Klienta odbędzie się poprzez dedykowaną aplikację. Nowa możliwość pozyskania dodatkowych środków to odpowiedź na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa i potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.

Bank Pocztowy udostępnił swoim Klientom możliwość uzyskania dodatkowych środków za pośrednictwem infolinii Banku. W ramach oferty Kredyt on-line Klienci mogą się starać nawet o 50 tysięcy złotych finansowania przyznawanego na okres od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Co ważne, cały proces może przebiegać zdalnie za pośrednictwem infolinii Banku, bez konieczności dopełniania jakichkolwiek czynności fizycznie – w placówce czy przesyłając jakiekolwiek dokumenty listownie. Decyzja kredytowa wydawana jest w oparciu o oświadczenie Klienta na temat wysokości dochodów.

W obecnych czasach, w dobie panującej pandemii koronawirusa, bezpieczeństwo jest najważniejsze, to rozumiane jako dbałość o zdrowie, jak i to związane z finansami. Wielu naszych Klientów może rozważać zaciągnięcie kredytu, jednocześnie obawiając się o swoje zdrowie i wybierając, kiedy to możliwe, zdalne kanały komunikacji z Bankiem – mówi Aleksandra Rulewska, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych z Banku Pocztowego. – Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić możliwość uzyskania finansowania, bez wychodzenia z domu na telefon. Dodatkowo, liczymy że w ten sposób uda nam się również dotrzeć do Klientów, którzy nie posiadają bankowości internetowej lub z niej rzadko korzystają. Poza tym, jeszcze w tym roku, nowi Klienci będą mogli uzyskać kredyt za pośrednictwem wideoidentyfikacji – dodaje A. Rulewska.  

mat.pras.