rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Adgar Poland inwestuje w zielone nieruchomości biurowe

Adgar - Zielone biurowceFirma Adgar Poland jest doświadczonym inwestorem, deweloperem, właścicielem i zarządcą nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni ponad 140 tys mkw, usytuowanych w Warszawie.

We wszystkich warszawskich lokalizacjach spółka wdrożyła lub obecnie wdraża rozwiązania zapewniające efektywność energetyczną i użytkowanie inwestycji z poszanowaniem środowiska naturalnego. Zielone inwestycje przekładają się na korzyści dla najemców, a także wszystkich mieszkańców stolicy.
Adgar Poland realizuje ponadto pilotażowe projekty w różnych lokalizacjach, a po potwierdzeniu ich skuteczności w zakresie redukcji poboru energii, emisji gazów cieplarnianych czy oszczędności wody, opracowywane są plany wdrożeń w pozostałych budynkach w portfelu spółki.

W tę szerszą koncepcję zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych wpisuje się również zastosowanie innowacyjnych technologii
ogrzewania i chłodzenia powierzchni biurowych w budynku Adgar Park West oraz w kompleksie Adgar Plaza. „Spółka zdecydowała o wymianie agregatów chłodu oraz wszystkich kotłów gazowych na bardziej wydajne, a także rozpoczęliśmy wymianę okien na takie, których technologia zapewnia niski współczynnik przenikania ciepła. Działania te będą kontynuowane w przyszłości. Wskaźniki ograniczenia zużycia energii elektrycznej i ogólna efektywność inwestycji to kwestie, którym będziemy się przyglądać w kolejnych miesiącach i latach” – mówi Krzysztof Osek, Head of Facilities Management w Adgar Poland.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora