rynek nieruchomości na wynajem

13 000 m kw. dla firmy Habasit w nieruchomości inwestycyjnej Panattoni Park Czeladź V

657396b6da493730715258054c044755
13 000 m kw. dla firmy Habasit w nieruchomości inwestycyjnej Panattoni Park Czeladź V.

Panattoni  kończy realizację 13 000 m kw. dla firmy Habasit będącej czołowym producentem i dostawcą innowacyjnych rozwiązań przenośnikowych, taśm transportujących i pasów napędowych dla sektora produkcyjnego.  Oprócz przestrzeni magazynowo-produkcyjnej przedsiębiorstwo skorzysta z 2160 m kw. biur. Powierzchnia ta została przygotowana przez Panattoni we współpracy z architektami wnętrz najemcy. Firma już w styczniu 2023 r. w ramach Panattoni Park Czeladź V skonsoliduje dwie lokalizacje w województwie śląskim, a w przyszłości planuje ekspansję w ramach parku. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

– „Habasit od lat realizuje ogromne inwestycje w Polsce, rozwijając procesy sprzedaży, produkcyjno–magazynowe czy serwisowe jako firma Habasit Polska. Od kilku lat dzięki spółce Habasit Services z ogromnym sukcesem budowane są w naszym kraju usługi wspólne dla całej Grupy. Przez prawie 20 lat działalności na lokalnym rynku zyskaliśmy rangę wiodącego producenta i dostawcy taśm transportujących i pasów napędowych. Klienci cenią nas jako rzetelnego partnera biznesowego, który wspiera ich w optymalizacji procesów produkcyjnych, dostarczając niezawodne rozwiązania transportujące o długiej żywotności. Inwestycja jaką zrealizowaliśmy wspólnie z Newmark Polska i Panattoni, to projekt, który trwał ponad 4 lata. Z jednej strony jest on uznaniem dotychczasowej działalności lokalnych zespołów, zaś z drugiej wiąże się ze strategicznymi planami i rolą polskiego oddziału w strategii Grupy Habasit na następne lata. Dzięki inwestycji, o której mówimy, dostosowujemy środowisko pracy, warunki i moce do planów rozwoju, jakie czekają nas w kolejnych latach.” – mówi Grzegorz Rutkowski, General Manager Habasit Polska.

– „To nasza kolejna realizacja dla firmy Habasit w województwie śląskim, co potwierdza, że rozwijając się w regionie, warto stawiać na Panattoni. Ponadto bardzo duża powierzchnia biurowa pokazuje potencjał naszych obiektów na lokowanie w nich regionalnych, a nawet krajowych siedzib głównych. Napięty harmonogram i szeroki zakres prac nie przeszkodziły w sprawnej realizacji, dzięki której firma Habasit może rozpocząć proces produkcyjny już na początku przyszłego roku” – mówi Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager w Panattoni

– „Wspólnie z firmą Habasit zmierzyliśmy się z wyzwaniem związanym z konsolidacją dwóch niezależnych obiektów produkcyjnych zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Jednym z głównych założeń projektu było znalezienie lokalizacji, dzięki której dotychczasowi pracownicy będą mogli dogodnie dojeżdżać do pracy. Nowy park firmy Panattoni w Czeladzi przy ul. Wiejskiej okazał się dla naszego klienta idealnym rozwiązaniem” – mówi Michał Kozar, Associate w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych firmy Newmark Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora